17 Mart 2018

Amazon Bağımsız Kitap Evlerine Kindle Satmaları İçin Teklif Götürüyor

amazon-kindle-yazi-ici-komisyon
Online alışverişin globalde en büyük birkaç oyuncusundan biri olma başarısı Amazon için yeterli görünmüyor. E-ticareti belki de 360 derece bakış açısıyla en başarılı şekilde yürüten şirket olan Amazon, bağımsız kitap evleriyle masaya oturmaya hazırlanıyor. Amazon’un teklifi ise şöyle: “Ürünleriniz arasına ‘Kindle’ı da katın, ben de size sattığınız her kindle üzerinden satılan e-kitap başına komisyon vereyim”.

Amazon Kindle üzerine düşündüğü kısa vade stratejilerini bağımsız kitap evlerinde toplarken, iki yıllık bir de anlaşma öneriyor. Kitap evleri sattıkları her Kindle üzerinden kullanıcıların satın aldığı e-kitap için Amazon’dan yüzde 10’luk bir komisyon alacak.

Küçük ya da büyük online ya da offline tüm kitap evlerinin, tüketicilerin isteklerine kulak asması gerektiğini söyleyen Amazon Kindle Başkan Yardımcısı Russ Grandinetti, birçok tüketicinin bir kitabı hem dijital ortamda hem de basılı olarak okumak istediğini belirtti.

Bütün bunların yanı sıra, Amazon kitap evlerine yalnızca yüzde 10 komisyon içeren bir teklifle gitmiyor. İsteyen kitap evi, yüzde 10’luk bir komisyon yerine Kindle’ları büyük bir indirimle alabilecek.

Geçtiğimiz hafta tedarik ağını 2 yeni depoyla geliştiren Amazon’un bu hamlesinden ne denli bir geri dönüş alacağı merak uyandırıyor. Pazarlama ve teknolojik gelişimlere ayırdığı bütçeyle ciro artışı olmasına rağmen zarar açıklayan şirket bu hamlesinde başarılı olursa Kindle’ı hiç ulaşmadığı hedef kitlelere ulaştırabilir.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*