21 Mart 2018

Andrew Mason’ın Ayrılmasından Sonra Groupon Hisseleri Yüzde 40 Arttı

grop2012 yılını zararla kapatmasının ardından -tek sebebi bu değil elbet- görevinden ayrılan Andrew Mason‘ın gidişi, Groupon’un hareketlenmesine neden oldu. Son çeyrekte de zarar açıklayan şirket, hisse değerini yüzde 40 arttırdı. Mason’ın Groupon’a veda ettiği hafta 4.53 milyar dolar olan hisse değeri, 6.36 milyar dolara  ulaştı.

Güncel değeri bir yıl önceki rakama göre yüzde 144 artan şirketin, işleri yoluna koymasında aldığı yatırımları da unutmamak gerekir. Tiger Global ve Coatue Management’ın 2012’nin 4.çeyreğinde yaptıkları yatırım, Groupon’un biraz nefes almasını sağlamıştı. Tiger Global’ın 2 milyar dolar karşılığında aldığı yüzde 10’luk hissenin değeri yüzde 110 oranında arttı. Bu rakam da Groupon’un iyi yolda olduğunu bir başka göstergesi.

Groupon’un bu yükselişinin iş modeli geliştirmesin bağlı olmaması, yatırımcı endişelerinin sürmesine neden oluyor. Bu endişelerin bir adresi de 2012’yi zararla kapatan şirketin, 2012 3.çeyreğinde değerinin yüzde 3 artması. Ancak yatırımcıların hemfikir oldukları konu ise, Groupon’un, kurucusu Andrew Mason olmadan daha iyi durumda olduğu.



Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*