19 Mart 2018

ABD Alışveriş Sezonu 2011’i 35 Milyar Dolarlık Online Alışveriş ile Kapattı

ABD’de ekonominin kötü gidişatından sık sık yakınılsa da, comScore tarafından paylaşılan veriler, tüketicilerin Kasım ayı ile başlayıp Noel sonu itibarı ile tamamlanan alışveriş sezonunda, bütçelerinden pek de kesinti yapmadıklarını gösteriyor.

Pekçok araştırmada da paylaşıldığı gibi, daha fazla indirim ve kupon peşinde koşan tüketiciler, yine de 2011 alışveriş sezonunu 2010’a kıyasla %15’lik bir artışla tamamladılar.

Kasım başından 27 Aralığa kadar ABD’de online ortamda tam olarak 35.3 milyar doların harcandığını belirten comScore, bu oranın %2.7’sini dijital içerik ve üyeliklerin oluşturduğunu belirtiyor.

comScore tarafından açıklanan verilere göre, geçen seneye kıyasla en büyük artış ise Black Friday satışlarında görüldü. Black Friday’de tüketiciler geçen seneye kıyasla %26 daha fazla alışveriş yaparak, cuma gününü 816 milyon dolarlık alışveriş ile kapadılar.

Alışveriş sezonunun en verimli zamanı da hiç şüphesiz Noel öncesi oldu. Geçen seneye kıyasla %16 artış yaşanılan bu dönemde, toplamda 2.8 milyar dolarlık online alışveriş gerçekleşti.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*