21 Ocak 2018

Disney, Kuluçka Merkeziyle Teknoloji Girişimcilerine Yatırım Yapacak

Disney Accelerator
Walt Disney’in geçtiğimiz günlerde Twitter ve Square’in kurucu ortaklarından Jack Dorsey’i Disney’in Yönetim Kurulu’na dahil etmesiyle şirketin teknoloji dünyasıyla yakından ilgilendiği yorumları yapılmıştı ve şirket şimdi yayınladığı Disney Accelerator programı ile teknoloji dünyasındaki girişimcilere yatırım yapmayı planlıyor.

Kuruluş aşamasında olan ya da yeni kurulmuş 10 girişim bu programda 20 bin dolar bir yatırımla başlayacak ve sonrasında ek olarak 100 bin dolara kadar yatırım alabilecekler. Disney, bu programda Techstars ile beraber çalışıyor.

Para desteğinin yanı sıra Disney ve Techstars, seçtikleri girişimcilere mentorluk ve teknik açıdan destek sağlayacak. Disney bu programdaki asıl amaçlarının ise finansal ve stratejik olduğunu belirtiyor.

Şu an için Los Angels’taki girişimlere yönelik çalışmalar yapacaklarını belirten Disney’in kuluçka merkezi 16 Nisan’a kadar başvuruları alacağını ve 30 Haziran’da da girişimlerle beraber çalışmaya başlayacaklarını dile getiriyor. Eylül ayında da girişimlerin projelerinin demolarını tanıtmaları planlanıyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*