22 Şubat 2018

E-Ticaret Şirketleri İçin 15 WordPress Teması


E-ticaret sektörü büyüdükçe şirketler de bu pastada pay sahibi olabilmek için online alışveriş siteleri açmaya başlıyor. Bir internet sitesi açıp, kullanıcılara online hizemet vermek eskiye göre daha kolay bir hale gelse de yine de internet sitesi açarken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar var.

Dikkat edilmesi gereken noktaların arasında iyi bir site tasarımı en önde gelen unsurlardan biri demek yanlış olmaz. İyi tasarımı olan bir internet sitesi yapmak günümüzde oldukça maliyetli bir işlem. Bu yüzden birçok şirket bu işi ucuza yapmanın yollarını arıyor; fakat ucuz etin yahnisi de her zaman iyi sonuç vermeyebiliyor. Kötü tasarımlı siteler, kullanıcılar tarafından beğenilmiyor ya da kullanışlı bulunmuyor. Aradıklarını kolayca bulamayan, iyi düzenlenmemiş siteler birbir kullanıcı profillerini kaybetmeye başlıyor ve bu da şirketin online alışveriş gelirlerini oldukça ciddi bir biçimde düşürüyor.

Sektör çok hızlı geliştiğinden kullanıcıların çoğu da bu hızı yakalama peşinde olduğu için şirketlerin rakiplerinden bir adım önde olmaları geliyor. Her alanda olduğu gibi görsellik internet sitelerinde de kullanıcıları yakalamada ön plana çıkıyor.

Peki şirketler hem iyi bir tasarım yapıp hem de maliyeti düşük tutmak için ne yapmalı sorusu bu durumda ilk cevaplanması gereken sorulardan biri. Alternatiflerden biri WordPress.org’un kullanıcılara ücretli ve ücretsiz olarak sağladığı internet sitesi tema hizmeti. Bu hizmet ile WordPress’in alt yapısını kullanarak oldukça temel özellikleri olan; ama bir o kadar da iyi tasarıma sahip bir siteye sahip olabilirsiniz.

Bu yazıda WordPress’in iki farklı özellikteki tema tasarımlarından bahsedeceğim. Bu temalardan bir tanesi mobil cihazlarla da uyumlu olan “Responsive” tasarımı diğeri ise, mobil cihazlarla entegre olmayan tasarım.

Eğer şirketinizin ürünlerini mobil kullanıcılara da ulaştırmak istiyorsanız Responsive tasarımlar size daha çok hitap edecektir. E-ticaret sektörü ülkemizde de giderek büyüse de henüz mobil alışverişe geçiş dönemini yaşamaktayız ve birçok şirketin mobil uygulaması bulunmamakta. Sitenizi mobil kullanıcılara uyumlu hale getirmek şirketinizi rakiplerinizden bir adım öteye taşıyacak.

Responsive Temalar

Bu tasarımlar Premium temalar olsalarda fiyatları oldukça düşük olduğu için oldukça kullanışlılar. Bu temalar için sadece bir kez para ödüyorsunuz. Aşağıdaki resimlerin üzerine tıklayarak o temaların internet sayfasına ulaşabilirsiniz.

Shelflife

Shelflife’ın oldukça sade bir tasarımı var. Bu temada ana sayfa üzerinde en popüler ve en son çıkan ürünleriniziz tanıtabilirsiniz. Ürünlerin özelliklerinin yazılması için küçük boşluklar ve widget ekleyebileceğiniz bir kenar çubuğu bulunmakta. Shelflife temasının fiyatı ise 70 dolar.

Temaya buradan ulaşabilirsiniz.

Gridport

V-grid animasyonu olan Gridport ile anasayfada ürünlerinizin görselleri ve isteğe bağlı pop-up alışveriş sepeti seçeneği kullanabilirsiniz. Gridport’u 59 dolar ile WordPress’ten satın alabilirsiniz.

Temaya buradan ulaşabilirsiniz.

Echo

Echo, WooCommerce, Wp e-commerce, Jigoshop be BuddyPress gibi birçok farklı e-ticaret plugin’i ile beraber çalışıyor. Bu temanın kontrol paneli ve arkafon rengi isteğe göre ayarlanabiliyor. Fiyatı ise 55 dolar.

Temaya buradan ulaşabilirsiniz.

Wardrobe

Bu temada, ana sayfada bir slider bulunuyor. Buraya yükleyeceğiniz ürün görselleri sayfada sürekli olarak isteğinize göre akabiliyor. WordPress’in WP e-Commerce, Jigoshop ve WooCommerce pluginleriyle çalışabilen Wardrobe’un fiyatı ise 69 dolar.

Temaya buradan ulaşabilirsiniz.

Sneakers Addict

Sneakers Addict moda, giyim kuşam mağazalar ve bağımsız moda tasarımcıları için oldukça iyi bir seçim olabilir. CSS ile çalışan temanın yumuşak hatlı kenarları göze çarpan ve dikkat çekici bir izlenim bırakıyor. Ana sayfadaki büyük slider, ürünlerin tanıtımı için oldukça etkili olabilir. Bu temada WP e-Commerce, Jigoshop ve WooCommerce pluginleriyle uyumlu. Fiyatı da 69 dolar.

Temaya buradan ulaşabilirsiniz.

Shop Theme

Jigoshop ya da WooCommerce plugini ile birlikte çalışan Shop Theme, başlık ve arkafon seçenekleri ve JQoery özelliği içeren içerik sliderı ve birçok farklı ana sayfa seçeneği ile kullanıcılara farklı alternatifler sunuyor. Fiyatı da 69 dolar.

Temaya buradan ulaşabilirsiniz.

Sally Store

Sally Store, Jigoshop plugini ile beraber çalışıyor. İki farklı renk seçeneği bulunan bu tema el işi ve ev malzemeleri satan online siteler için tasarlanmış. Bu tema 79 dolardan satılıyor.

Temaya buradan ulaşabilirsiniz

Shopo

Bu tema daha büyük ve daha çok ürün alternatifi olan şirketler için tasarlanmış bir tema. Birden çok promosyon alanı olan tasarımın bir de hoşgeldiniz mesajı bulunmakta. Bunların yanında içerik sliderı ve ürün sliderı gibi iki ayrı özelliğe de sahip olan Shopo’u WordPress’ten 39 dolara alabilirsiniz.

Temaya buradan ulaşabilirsiniz.

Femme

WooCommerce plugini çalışan Femme, dergi formatında bir görünüş sağlıyor. Farklı menü alternatifleri sunan Femme’nin fiyatı 39 dolar.

Temaya buradan ulaşabilirsiniz.

Cloth

İnternet sitesinde minimal ve sade bir tasarım arayanlara hitap eden Cloth, geniş ürün yelpazesine sahip firmalara yönelik bir tema. Yeni ve satışta olan ürünleri gösteren bir özelliğe ve 3 farklı içerik fon seçeneğine sahip. WP e-Commerce, Jigoshop ve WooCommerce pluginleriyle uyumlu çalışan bu temanın fiyatı 30 dolar.

Temaya buradan ulaşabilirsiniz.

Responsive Olmayan Temalar

Responsive olmayan temaların dezavantajı mobil cihazlarla uyumlu olarak çalışmıyor olmaları. Ancak ülkemizde sadece bilgisayarları üzerinden alışveriş yapan da büyük bir kullanıcı kitlesi de bulunmakta. Eğer hedef kitleniz bu kullanıcılarsa bu temalar sizin için daha kullanışlı olacaktır.

Bangkoo

WP e-Commerce plugini ile beraber çalışan Bangkoo, “son ürünler” slider ve “kategoriye göre alışveriş” bölümlerine sahip. Bu temanın fiyatı ise 59,90 dolar.

Temaya buradan ulaşabilirsiniz.

Store

Oldukça sade bir tasarıma sahip olan Store, alışveriş sepeti, birden çok kargo ve ödeme seçeneği de sunuyor. Bu temanın fiyatı da 65 dolar.

Temaya buradan ulaşabilirsiniz.

Store Front

Oldukça basit ve profesyonel bir görünümü olan Store Front’un iki sütunlu teması geniş ürün yelpazesi olan siteler için oldukça kullanışlı. Store Front’un fiyatı 65 dolar.

Temaya buradan ulaşabilirsiniz.

eStore

Elegant Themes tarafından tasarlanan bu tema, daha çok kıyafet ve moda ürünleri satan firmalar için hazırlanmış. Alışveriş kartları, reklam yerleştirmeler ve arama motoru optimizasyonu gibi özellikleri bulunan bu temanı fiyatı da 39 dolar.

Temaya buradan ulaşabilirsiniz.

The Clothes Shop

Ana sayfada büyük bir slider bulunan bu tema da, görsellerin altında ürün kategorileri bulunuyor. Alışveriş kartları da bu sekmelere eklenebiliyor. 30 farklı widget alanı ve blog gibi bir çok alternatifide beraberinde sunan the Clothes Shop’un fiyatı ise 45 dolar.

Temaya buradan ulaşabilirsiniz.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Yorumlar

 1. Temalar fena değil de pek güven vermiyor bence.

 2. Yazi icin tesekkurler. Acaba wordpress temalarinda arayuz dilini istedigimiz dile cevirebilme olanagimiz var midir ? varsa nasil gerceklestirebiliriz

 3. Batuhan Apaydın der ki:

  Bunun için birkaç plugin var kullanabileceğiniz. Ayrıca bazı temalarda doğrudan değiştirilebiliyor, bazılarında ise elle tek tek değiştirmek gerekiyor.

 4. erkuto der ki:

  merhaba,

  bu örneklerde sorunlu olan kısım ödeme konusu sanırım. Kredi karı kullanımına uygun bir örnek var mı aralarında.?

 5. bir tane güzel bir şey bulamadım ( ücretsiz)

 6. arkadaşlar e ticaret konusunda çok ciddi bir gelecek vadeden wordpresin sadece buradaki temalarına bakmayın. ayrıca buradaki temalarıda fena değil. kendi demo sitelerinden inceleyin derim. Kimi e ticaret paketi var, küçük ve orta ölçekli işletme için uygun, kimisi var çok büyük ölçekli satış yapan firmalar için uygun. çok büyük ölçekliler için magento altyapısını tavsiye ederim ancak aylık satış hedefiniz 200 ila 1000 kalem ürün arasındaysa wordpress sizin işinizi fazlasıyla görür. altyapısı esnek woocommerce ve jigoshop gibi eklentilerle çok güçlü bir mağazanız olabilir… hatta bu eklentilerle belki temaya bile ihtiyacınız kalmayabilir… Kredi kartları sayfasına gelince, siz bu eklentiyi satın aldığınız ve bankadan gerekli evrak ve bilgileri sağladığınız takdirde sıkıntısız bir şekilde kredi kartlı satış ortamına sahip olursunuz… örnek bir web sitesi için http://www.takunyashoes.com

 7. WordPress’te çok güzel e-ticaret temaları mevcut. Piyasadakileri beğenmeseniz bile kendinize ait bir tane yazdırabilirsiniz. Fakat bu konudaki ortak kanı wordpress’in bu konu için yetersiz kalacağı yönünde. Bunu destekleyen en büyük etken ise alışveriş sitesi wordpress ile büyüyemedi. Sanırım alışveriş teması dışında her şey için wordpress.

 8. ebruli der ki:

  yeni açılan woocommerce temaları yapan bir ekip var http://wpmod.com/

 9. Teşekkürler temalar için ama sanırım hepsi ücretli bunların?

  • Sinan Oypan der ki:

   Evet burada yer alan temalar ücretliler. Bu yazıda ele aldığımız temalar mobile uyumlu olanlar (Responsive) ve olmayanlar olarak ikiye ayrılıyorlar.

 10. Mobilya satış sitesi için uygun tema tavsiyesinde bulunabilirmisiniz. Ücretli/Ücretsiz farketmez.

 11. Fevkalade bence.. Çok Teşekkür ederim.

 12. mehmet der ki:

  Merhaba, konu güncelliğini yitirmiş ama belki soruma cevap bulabilirim.
  Wordpress benzerleri gibi cloud hosting kullanıyor diye biliyorum. Araştırdığım kadarıyla cloud hostinglerde 3d secure imkanı yok ve visa/mastercard kredi kartlarıyla ödeme olayı olabiliyor mu ? olabiliyorsa nasıl oluyor öğrenmek istiyorum. Sitede sadece paypal ödeme seçeneği görebildim.

 13. temaların hepsi eticaret için uygun ve güzel tasarlanmış

 14. Hediyelik ürünlerin satılacağı web sitemiz için eli yüzü düzgün, çok fazla kasmayacak ve özellikle ücretli bir tema tavsiye eder misiniz? Tavsiyenizi buraya yazmakla beraber, muraty_ @ hotmail . com adresine göndermenizi de rica ediyorum. Yardımcı olursanız çok sevinirim. Saygılarımla,

 15. Buypasa ‘ya girdiğinizde birçok ürünle karşılaşacaksınız. Bu sitede bir çok ürün bulunmaktadır. Bu ürünler arasında seçim zor gibi gözükse de çok kolaydır. Bu ürünlerde çeşit çok olduğu için seçim o kadar kolaydır.

 16. Özelliklede E-Store teması çok güzel.. Biraz editlenip Grafiksel olarak değiştirildiği zaman mükemmel bir çalışma çıkıyor ortaya.. Paylaşım için Teşekkürler.

 17. kişiye özel tema yazılımlarınız varmı?

 18. Temalar fena değil Türkçe tema olsa tercihim olurdu.

 19. Merhaba
  Daha önce wordpress e ticaret teması kullandım ama wordpress de en zoru sanal pos olayı. Birde eklentiler önemli. Saldıralara açık. Free olanlarda saldırı alma imkanınız yüksek.

 20. SEOUSTAM der ki:

  yararlı

 21. WordPress her ne kadar ücretsiz olsa da, ücretsiz olmasının dezavantajlarıda yok değil. Her şeyden önce her an saldırıya maruz kalabilecek bir altyapı. Sürekli güncellenmesi de çoğu zaman bir şey ifade etmiyor. Kurduğumuz çok basit bir eklentiden dahi başınız ağrıyabiliyor. Diğer taraftan ödeme altyapıları, ürün aktarım modülleri, kargo modülleri gibi bir e-ticaret sitesinde mutlaka olması gerekenleri ise ya yapması çok zor yada paralı satılıyor. Yeni olanlar için aydınlatıcı bir konu teşekkürler.

Geribildirimler

 1. […] önceki yazılarımızda e-ticaret şirketleri için WordPress temalarına değinmiştik. Bu yazımızda ise WordPress’in en popüler e-ticaret platformlarının […]

Fikrini söyle

*