22 Şubat 2018

E-Ticaret Sektörünün 2012 Değerlendirmeleri ve 2013 Öngörüleri

Önümüzdeki yıllarda geriye dönüp bakıldığında yabancı yatırım ve parlayan girişim sayısından dolayı 2011 yılından e-ticaretin zirve yaptığı yıl” olarak bahsedilecekse, 2012 yılı için “zirveden inilmeyen yıl” olarak bahsedilmeli.

2011 geride kaldığı için alınmasın ama 2012 yılı e-ticaret sektörü için epey heyecan vericiydi. Artan online alışveriş rakamları ve alışkanlıkları, yeni girişimler, satın almalar, yabancı yatırımlar, televizyon reklamları, tek sepet uygulamaları, farklılaşan ödeme sistemleri, gelişen lojistik hizmetleri ve dahası…

2012 yılının sonuna gelirken Türk e-ticaret sektörünün farklı farklı alanlarındaki oyuncularına yılı nasıl değerlendirdiklerini ve 2013’ten ne beklediklerini sorduk. Aldığımız cevaplara baktığımızda istikrar, yükseliş, yatırım, hizmet kalitesi ve mobil kelimelerinin çok kullanıldığını gördük.

Aralık ayının sonuna kadar hafta içi her gün yeni bir e-ticaret firmasının görüşlerini ekleyeceğimiz ve aşağıdaki görsellerin üzerine tıklayarak yazılara ulaşabileceğiniz bu sayfada, sektörün büyük oyuncularının 2012 değerlendirmelerini ve 2013 öngörülerini okuyacaksınız. Sayfa tamamlandığında dönüp dönüp göz atılacak bir çalışmanın ortaya çıkacağını düşünüyoruz. Umarız okurken siz de bizim hazırlarken aldığımız kadar keyif alırsınız.

Güncelleme: 2012 yılının nasıl geçtiğini öğrenmek için ilk önce aşağıdaki video çalışmamıza göz atmak isteyebilirsiniz. EticaretMag editörleri ve video ekibi gururla sunar: Türk E-ticareti 2012 Yılı Özeti





























Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS