23 Ocak 2018

Facebook Markaların Hayranlarını Kupon ile Ödüllendirecek

Pekçok markanın sosyal medyada hayranları ile ilişkilerini güçlendirmek adına yaptıkları farklı çalışmaları sık sık duyuyoruz.

Facebook da, bu markalara değişik reklam formatları sunarak, hem gelirini arttırmak hem de markaların buzz yaratmada işini kolaylaştırmak adına çalışmalar yürütüyor.

Inside Facebook tarafından yayınlanan bir rapor, Facebook’un sponsorlu ve display reklamlarından sonra, firmalara hayranlarına kupon sunmalarına olanak tanıyan kuponlu reklamları denemeye başlattığını belirtiyor.

Firmaların duvarlarında kupon yayınlamalarının ardından, bu kuponu reklam olarak Facebook üzerinde paylaşmalarını sağlayan bu yeni uygulama ile kullanıcılar, markanın duvarından ya da reklam üzerinden kupona ulaşabilecekler.

Kuponu kullanmak isteyen tüketicilerin, reklama tıkladıkları takdirde, Facebook’tan kuponun içerisinde bulunduğu bir email alacakları belirtilirken, kullanıcıların diledikleri takdirde kuponu arkadaşları ile paylaşabilecekleri de iletiliyor.

Henüz sınırlı sayıda marka ile deneme aşamasında olan uygulama için Facebook, farklı denemelerle hem tüketiciler hem de markalar için en uygun şartları sunmayı hedeflediklerini belirtiyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Geribildirimler

  1. […] dolar, 2012 reklam gelirinin ise 5.78 milyar dolar olacağını öne sürmüştü.Ay ortasında kupon reklamlarını da reklam seçeneği olarak hizmetlerine ekleyen Facebook, Enders Analysis tarafından yapılan […]

Fikrini söyle

*