21 Ocak 2018

Groupon’un Artık Hong Kong’ta Şık Bir Konsept Mağazası Var

Groupon, Asya’daki sınırlarını internet sitesinin de dışına taşımaya devam ediyor. Fırsat pazarının önemli oyuncusu, Hong Kong’taki ilk konsept mağazasını açtı ve geçtiğimiz aylarda açtığı Singapour’daki ilk offline mağazasının ardından Hong Kong hamlesiyle beraber Asya pazarında kendine biraz daha yer edinmiş oldu.

Peki böyle bir mağaza Groupon gibi bir şirketin ne işine yarayacak?

Groupon Hong Kong’un CEO’su Danny Yeung basın açıklamasında verdiği bilgilerde, kullanıcıların kargo ile ürünlerini (yurt dışında fırsat kuponundan daha fazlasını da satmaya başladılar. bkz: Groupon Goods) almaktansa Groupon’un mağazasına gelerek ürünlerini ve kuponlarını almak istediklerini belirtti. Bu ihtiyacı karşılamak için de böyle bir konsept mağaza açan Groupon’un mağazasının, işlevselliğinin dışında iç dizaynıyla da öne çıkacağı aşikar. Mağazanın tavanında devasa bir “G” harfi bulunuyor ve iç tasarımda kullanılan renkler Groupon’un logosunda bulunan renklerle uyumlu olacak şekilde kullanılmış.

Groupon’un konsept mağazası Causeway Bay alışveriş bölgesinin merkezinde bulunan Soundwill Plaza’da 16 Kasım’da açıldı. Tüketiciler burada Groupon’un ürünlerini karşılaştırabilecek ve deneyebilecekler.

Bu konsept mağazada Groupon’un 15 çalışanı kullanıcılara yardımcı olmak için iş başı yapacak. Groupon çalışanları kullanıcılara ürünlerini bulma ve daha hızlı bir şekilde hizmet almaları için yardımcı olmaya çalışacak.

Ayrıca Groupon, mağazasının tanıtımı için Hong Kong sokaklarında bir dans grubuyla beraber ilginç bir gösteri (flash mob) hazırlamış. Bu videoyu ve konsept mağazanın fotoğraflarını aşağıda sizlerle paylaşıyoruz.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*