23 Mart 2018

Hangi E-ticaret Platformu Size Göre? [İnfografik]

E-ticaret-alt-yapi

E-ticaret projelerinin başlangıç noktası ve temel yapısı e-ticaret altyapı sistemlerine oturtulur. Hız, stabilite, optimizasyon, kullanılabilirlik, güvenlik, kaynak ihtiyacı, entegrasyon ve geliştirilmeye açık olması bu altyapı sistemlerinin kalifikasyonlarını belirleyen dinamiklerdir.

Geçtiğimiz ay Türkiye e-ticaret sektörünün istihdam durumunu ele alan İkidilim E-ticaret Satış ve Geliştirme Ajansı, e-ticaret projesi geliştirmek isteyen girişimcilere seçecekleri altyapı sistemi konusunda fikir veren infografikle karşımıza çıkıyor. Yol haritası şeklinde hazırlanan infografikte girişimcinin know-how’ı dahilinde ne denli bilgilere sahip olduğu, JAVA, PHP gibi programlara dilleri kapsamında hangi markalarla çalışması gerektiği hatta bütçesine göre tercih etmesi gereken firmalar yer alıyor.

Yukarıda saydıklarımızın yanı sıra, altyapı platformlarıyla muhatap olacak girişimcilerin bilgi teknolojileri konusuna ne kadar hakim olduğunu ve bu hakimiyet doğrultusunda nasıl bir yol izlemesi gerektiğini anlatan infografiğin tamamına aşağıdan ulaşabilirsiniz.

eticaret_platformu_1500x5495Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Yorumlar

 1. Konsoft olarak; müşterilerimiz için Opencart seçiyoruz. infografik çok başarılı olmuş. Yapanın ellerine sağlık.

 2. IT-22 olarak, müşterilerimize hazır sistemlerin içerisinde magentoyu öneriyoruz, sizinde listenizin başında magento olması sevindirici.

 3. Biz sadececikolata.com olarak shopify’ı seçtik.
  Nedenlerine gelince, pek çok özelleştirme imkanı mevcut. Bir örnek vereyim, 30 dolar/ay’lık paketlerinde bile API desteği var ve bu API üzerinden istediğiniz genişletmeleri yapabiliyorsunuz.

  Biz kuvertür çikolata gibi oldukça niş ürünler sattığımız için, müşteri ile iletişim bizim her şeyimiz. Çünkü bu alanda çok yoğun bir talep ve ciro yok. Yaptığınız sitenin çikolata satın almak isteyen müşteriler ile iyi bir iletişim kurabilmesi ve genellikle kadınlara hitap ettiği için hoş görünmesi gerekiyor.

  Shopify’dan önce 2 yıl boyunca, yaptığı işlerle çok övünen bir yerli yazılım sağlayıcı ile çalıştık.
  Kısaca neleri yapamadıklarına değineyim:
  -Sistem üzerinden gönderilen e-posta’ları düzenlemek, değiştirmek mümkün değil. Kendi tercih ettikleri uyarı mesajları e-posta içerisinde kullanıcıya gidiyor ve mesajlar çok sert. Perakendecilere göre hiç uygun değil.
  -Bu e-postalar sürekli spam’e düşüyordu ve Türkçe karakter kodlamalarında sorun vardı.
  -Sayfa düzenini geliştirmek hiç kolay değil.

  Ne kadar anlattıysak kendilerini düzelttiremedik. Sonunda gidip, okyanus ötesinden destek veren bir şirketten, çok daha ucuza hizmet alıyoruz.

  Kod bilmesenizde, shopify ile çok iyi işler yapabilirsiniz. Ayrıca tasarımları da oldukça hoş.

 4. aykut aslan der ki:

  .net açık kaynak mı?

Fikrini söyle

*