22 Temmuz 2017

Magento, PayPal Uygulamalarını Çalıştıran Yeni Yazılımını Duyurdu

Magentoİnternet üzerinde en çok kullanılan e-ticaret portallarından biri olan Magento, yeni bir e-ticaret altyapı yazılımın hayat geçirdi. Bu yazılım, internet mağalazalarının daha fazla işlem hacmi ve ürün kataloğuna olanak tanıyor. Ayrıca Magento yazılımın, PayPal ödemesi sistemi özelliklerine uygun versiyonunu da duyurdu. Tüketicilerin mobilden ödeme yapmasına imkan tanıyan bu yazılım, e-perakendecinin de mobil cihazlar üzerinde satış yapmasını sağlıyor.

eBay‘in 2010 yılında yaptığı yatırımın ardından 2011 yılında satın aldığı Magento’nun programladığı bu yazılım daha büyük marka ve şirketlerin ihtiyaçlarını karşılamak adına tasarlandı. Şirketin yaptığı açıklamaya göre, e-ticaret sitelerinin başlıca sorunsallarından siteye ürün tanımı ve fiyatı ya da fotoğraf gibi işlemler saniyeler için sonuçlanacak.

Yazılımın hız konusunda getirdiği en büyük yenilik ise, ürün kataloğunun tamamını dizinleme üzerine getirildi. Güncel yazılımların 6 saatte tamamlayabildiği bu işlemi; Magento versiyon 1.8, 1 saatte tamamlayabiliyor. Böylece yüzde 83’lük bir performans artışı sağlanmış oluyor.

Şirketin kullanıma sunduğu yazılım, PayPal’ın güncel iki uygulamasını da kapsıyor. Kullanıcılar, PayPal uygulamasıyla mobil cihazları üzerinden siparişini verdikleri ürünü kendilerine ulaştığında yine aynı uygulamayla ödeyebiliyorlar. Bir diğer yenilik ise, satıcıların mobil cihazlarına yüklenen eklenti sayesinde, ödeme mobil cihazlar üzerinden alınabilmesi.

150.000 e-ticaret platformunun şu an Magento altyapısına sahip olduğu belirtilen açıklamada, versiyon 1,8’in 2 hafta içinde satışta olacağı duyuruldu.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*