23 Mart 2018

Müşteri Hizmetleri Yönetiminizi Güçlendirecek 5 Platform

Dijital pazarlama da verilerin doğru ve eksiksiz yönetimi, iş süreçlerinin optimize edilmesi ve satışların arttırılması bir şirket için büyük önem taşıyor. Bunu da en etkili yapmanın yolu müşteri ilişkileri yönetiminden (CRM) geçiyor. Özellikle küçük işletmelerin kolayca kullanabileceği farklı platformlar:

  • Müşterilerin çıkarlarını iyice kavrayarak, sosyal ağ bağlantıları, şirket ile etkilişimleri sağlar,
  • Çok kanallı pazarlama otomasyonu oluşturmak, girişimcilerin müşterilerinin satın alma sürecinin her aşamasında kişiselleştirilmiş, ilgili pazarlama mesajları oluşturma yetisini sağlar,
  • Satış fırsatı sağlanır,
  • İş akışlarında departmanlar arasında bilgi ve iş takibi kolaylaştırır.

Aşağıda önde gelen CRM platformlarının detaylı bilgilerini bulabilirsiniz:

1. Batchbook

batchbook-PNG
Batchbook, bulut odaklı bir sosyal CRM olarak adlandırılabilir. Satış yapmak ve müşterilerle ilişki kurmakta destek olur. 

Masaüstü bilgisayar, tablet veya akıllı telefon üzerinden kullanıcılarına kolay bir kullanım sunar. Pazarlama açısından bakıldığında ise, Batchbook ile aşağıdaki platformları kullanabilirsiniz:

  • E-posta: MailChimp, Mad Mimi, ActiveCampaign ve Yesware;
  • Sosyal: Facebook, Twitter, HootSuite ve Disqus  ( bir çeşit yorum bloğu)
  • Doğrudan posta: Direct Mail Manager;
  • Organizasyon: Eventbrite.

Batchbook ayda 35 dolardan başlayan fiyatlarla çoğu küçük işletmeler için uygun fiyatlara sunuluyor. 30 günlük ücretsiz deneme mevcuttur.

2. Contact Me

Contact me
Birçok küçük işletme kontak kişilerini yönetmek için  e-posta, tablo vb.sistemleri kullanıyor. Web online pazarlama uygulamasının bir parçası olan  Contact Me ile kontak listesini tek bir kaynaktan güncelleyerek potansiyel ya da sabit müşterileri düzenleyebilirsiniz.

Facebook, WordPress, Webs, Constant Contact ve MailChimp gibi sosyal ağlarla entegrasyonu sağlıyor.

Ücretsiz bir sürümü mevcut. Ücretli sürümleri ise ayda 3,95 dolardan başlıyor. Küçük işletmeler için  ayda 7,42 dolar maliyeti olan  Pro sürümü tavsiye ediliyor.

3. Zoho CRM

Zoho CRM
Zoho CRM; satış takibi, Salesforce otomasyon, Google hizmet senkronizasyon ve sosyal profilleri gibi özellikleri içeriyor.

Bir diğer önemli özelliği ise işletmelerin tüm satış faaliyetlerini gösteriyor olması. Düzenlenebilir Notlar bölümüne zaman ve geçmiş müşteri içerikleri entegre edilebilir.

Zoho, Twitter ve Facebook ile  sosyal medya katılımını bağlantı yoluyla destekleniyor. Kullanıcıların gerçek zamanlı pazarlama harcamaları izlenebilir.

Zoho CRM  ücretsiz olsa da; premium paketi ayda 12 dolardan başlıyor.

 

4. Nimble

nimble

Bulut tabanlı bir sosyal CRM platformu olan Nimble, işletmelerin e- posta, Twitter, Skype, Facebook, vb tüm iletişimi  doğru yönetmenizi sağlar.

Bu platform, kullanıcılara etkileşimleri daha kapsayıcı, kapsamlı bir görünüm vererek tek bir ekran üzerinden müşterilerin tüm iletişim bilgilerini yönetir.

MailChimp, ActiveCampaign, AWeber, HootSuite, Facebook, LinkedIn ve Twitter gibi pazarlama araçları çeşitli bütünleştirir. E-ticaret platformları Magento ve Shopify ile entegrasyonları mevcut.

Nimble, kullanıcı başına aylık 15 dolardan fiyatlandırılıyor. 14 günlük ücretsiz deneme sürümü bulunuyor.

5. Insightly

5 Social Customer management Tools for Small Business » Practical Ecommerce
Küçük işletmeler için kuruluşlar, iş ortakları, bayiler ve tedarikçileri ile kontak kurulmasında yardımcı olur. Kullanıcılar kontaklarıyla ilgili tüm önemli bilgiler görebilir. Özellikle Salesforce Otomasyonu, pazarlama otomasyonu, sipariş yönetimi, satış tahmini  içerir.

Listelediğimiz tüm uygulamalar arasında en güçlü sosyal medya entegrasyonu sunuyor. Herhangi bir kişinin e-posta adresi üzerinden, o kişiyle ait bütün sosyal medya hesaplarının bulunmasınu sağlıyor. Desteklenen sosyal ağlar arasında Twitter, LinkedIn, Facebook, Google+, oturaklı, Picasa, Klout gibi sosyal ağlar bulunuyor.

Insightly ayda 9,00 dolardan başlayan ücretsiz ve ücretli sürümleri var.

 

 Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*