10 Aralık 2018

1-800-Flowers Yeni Mobil Sitesi ile Satışlarını Arttırdı

Telefon ve online çiçek siparişi sitesi 1-800-Flowers, mobil sitelerini yeniledikten sonra oldukça başarılı bir performans yakaladıklarını öne sürdü.

Önceki mobil sitelerinin klasik bir mobil site formatında, ana satış kategorileri ve alt kategorilerin yer alarak hazırlanmış olduğunu paylaşan 1-800-Flowers, yeni formatlarında ise farklı bir yöntem denediklerini iletiyor.

Firma Eylül ayında dizayn ettikleri yeni mobil sitelerinde, web sitelerine çok yakın bir formatın kullanıldığını, müşterilerin siteye geldiklerinde yabancılık çekmemeleri için uğraşıldığını belirtiyor.

Mobil sitelerinde web sitelerinde en iyi çalışan kategorileri öne çıkardıklarını da belirten 1-800-Flowers yetkilileri, bu sayede alışveriş sepetini yarıda bırakma oranlarının azaldığını, satışa dönüşme oranlarının ve satışlarının arttığını ve müşterilerinin mobil sitelerinde geçirdikleri vaktin eski mobil sitelerine kıyasla %25 daha yukarıya çıktığını paylaşıyor.

Mobil sitelerinde “hızlı hediye arama” seçeneğinin öne çıkarılan kategorilerden biri olduğunu belirten firma, posta kodunu, hediye tarzını ve gönderim zamanını açılan pop-up sayfaya giren tüketicilere hızlıca kendilerine uygun hediye seçeneklerini ilettiklerini belirtiyor.

Gönderim tarihi seçeneklerini de ana sayfada uygun bir şekilde konumlandırdıklarını paylaşan firma yetkilileri, hızlı alışverişi tercih eden mobil tüketicilerin işini web sitelerine oldukça benzeyen ve mobil seçenek bulmada oldukça açık ve kolay bulunan seçenekler sunan yeni siteleri ile kolaylaştırdıklarını öne sürüyorlar.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Yorumlar

  1. Zaten 2011 yılı özellikle mobil ticaret diye adlandırılan alanda büyük bir ilerlemenin yaşandığı yıl oldu diyebiliriz. son 1-2 senedir cep telefonları ve mobil teknolojiler artık eğlence ve iletişim araçları olmaktan tamamen çıktı ve artık gerçek anlamda iş ve yaşam araçları haline geldiler. yazınızda da belirttiğiniz gelişmeyi mobil sitelere ve mobil teknolojilere yönelen bir çok firmanın yaşadığını piyasanın içerisinde olanlar iyi bilirler. Özellikle mobil ticaret insanlar için normal e-ticaretten daha kolay ulaşılabilir ve yaşamın her anında kullanılabilir bir ticaret aracı halini almaya başladı.
    Ve bu gelişme görünüşe göre önümüzdeki yıllarda daha da hızlı şekilde etkilerini hem teknoloji hem de ticaret hayatında hissettirecek gibi.

    Güzel yazınız için teşekkürler…

Fikrini söyle

*