19 Kasım 2018

1 Dakika İçinde İnternette Neler Oluyor? (2012-2014 Karşılaştırması) [İnfografik]

Arada sırada “1 dakika içinde internette neler oluyor” gibi infografikler hazırlanır. Bunlar genellikle eğlence amaçlıdırlar. Çünkü hem kapsamları pratik bir şekilde işe yarayamayacak kadar geniştir, hem de bir karşılaştırma yapma olanağı sunmazlar. Yalnızca okur, muazzam rakamlara ve olan bitene bakıp hayret eder.

Bu tarz infografikleri anlamlı hale getirmenin yollarından birisi, kapsamlarını daraltmak. Bizim daha önce buradaki infografikimizde yaptığımız gibi. Bir diğer yolu ise, karşılaştırma sunabilmek.

Sizlerle aşağıda paylaştığımız infografik, bu ikisini birden yapmayı başarmış. Hem bir dakika içerisinde internette olan biteni özetlerken, bunları ayrı sosyal ağlara ve sık kullandığımız hizmetlere ayırıp kapsamı daraltmış, hem de 2012, 2013 ve 2014 yıllarının karşılaştırmasını sunmuş.

Böyle bir karşılaştırmada, neyin nasıl bir gelişme kaydettiğini veya gelişmenin tamamen durduğunu görebiliyoruz. Örneğin YouTube ve Whatsapp çok hızlı büyüme gösterirken, Skype’ın yerinde saydığını görüyoruz.

İnfografiki büyütmek için üzerine tıklayın.

ddb6a5ff-f54a-40b2-8f35-d1b7ae00d404-originalSosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*