20 Kasım 2018

1. Sezon Özel Bölümü [eMikrofon]

eMikrofon‘un 8 bölümlük birinci sezonunun sonuna geldik. 8 bölüm boyunca sokağa yönelttiğimiz sorularla hem e-ticaret sektörüne ışık tutmaya hem de kendimizi ve e-ticareti insanlara sevdirmeye çalıştık.

Her ne kadar bir şeyler izlemeyi, öğrenmeyi ve gülmeyi seven bir toplum olsak da kamera karşısına girince işler düşünüldüğü gibi değil. Karşılaştığımız çoğu kişi utanıyor ve “kamera olmazsa konuşurum” diyerek yanımızdan uzaklaşıyor. Bunun nedeni ekran başında izledikleri ve güldükleri insanların durumuna düşmek istememeleri olabilir. Bu durumu anladıktan sonra, biz de artık soruyu yönelttiğimiz insanlara, bu tür kaygılar yaşamamalarını iletmeye başladık. Daha çok kişiye ulaşmamızdaki en büyük etken bu adımdı.

Bugüne kadar toplam 652 kamera kaydımız arşivimizde bulunuyor. Bu kayıtlarda 161 kişi kameramızı görünce “acelem var” bahanesiyle kaçmış. 212 kişi ise bizi dinleme nezaketini göstermiş ama utangaçlıklarından dolayı cevap vermek istememiş. Sekiz bölüm boyunca, 8 farklı soruda toplam 278 cevap ile karşılaşmışız. Bizim pilot olarak adlandırdığımız ilk sezonda bu kadar cevaba ulaşmak güzel bir sonuç olsa gerek. Bu sezonda video uzunluğunu ve internette video izleme alışkanlıklarını düşünerek 278 cevabında içinde seçtiğimiz 105 yanıtı sizlerle yaklaşık 2-3 dakikalık videolarda buluşturduk. E-ticaret üzerine farklı ve eğlenceli 105 görüş…

Bu sezonda sorduğumuz bütün sorulara aşağıdaki ” 1. sezon özel / eMikrofon ” videosunun sonundaki linklere tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Omuzumuzda kamera, elimizde mikrofon sokak sokak meydan meydan gezerek yaptığımız eMikrofon röportajlarına kısa bir ara veriyoruz. İkinci sezonda genel görüntü kalitesini artırmak, daha çok kişiye ulaşmak ve sorduğumuz sorularla e-ticaret sektörüne yön vermeye devam etmek istiyoruz. Bunun için verdiğimiz bu kısa arayı iyi değerlendirme niyetindeyiz.

İkinci sezonda görüşmek üzere.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*