16 Kasım 2018

İdefix Sanal Kitap Fuarı 10. Yaşında!

Türkiye’nin en büyük ve en eski online kitap mağazalarından İdefix’in her yıl düzenlediği “Sanal Kitap Fuarı” bu sene onuncu kez kitap kurtlarına merhaba dedi.

23 Kasım Cuma günü start alan etkinlikte 1500 yayın evine ait 150 binden fazla kitap, meraklılarıyla buluşuyor. 23 Aralık tarihine kadar devam edecek fuar kapsamında; imzalı kitaplar, özel kitap setleri, yazarların okuyucuları için seçtiği eserler ve daha birçok sürpriz yüzde 70’e varan indirimlerle sunuluyor. Tüm Türkiye’den sipariş vermenin mümkün olduğu İdefix‘in etkinliği, geçtiğimiz haftadan beri edebiyat tutkunlarının iştahını kabartmaya devam ediyor.

1999 yılından bu yana online dünyada hizmet veren İdefix’in düzenlediği sanal fuar, İstanbul dışında yaşayıp da büyük kitap etkinliklerine katılma fırsatı yakalayamayan birçok kişinin yüzünü güldürüyor. İdefix.com’un internet sitesine giren kullanıcılar, farklı farklı kategorilerdeki binlerce kitaba özel indirimlerle ulaşabiliyorlar. Fuar sanal olarak gerçekleştiriliyor belki ama sunduğu imkanlar ve seçenekler, gerçek dünyadaki fuarları da aratmayacak cinsten.

Yine fuarda yer alan ve edebiyat eleştirmenleri, genel yayın yönetmenleri ve çevirmenlere 2012 yılının en iyi kitaplarını seçtiren online kitapçı, bu yılın en iyi 50 romanını okuyucuların beğenisine sundu. Can Dündar, Simon Beckett, Ara Güler, Umberto Eco ve Zülfü Livaneli gibi birçok tanınmış ismin de imzalı kitaplarının satışa sunulduğu etkinliğin, SabitFikir dergisinin sunduğu farklı bir uygulama ile renklendiğini de belirtelim. “Kararsız Okur” adı verilen uygulama ile hangi kitabı seçeceğine karar veremeyen okuyucular, uygulamadaki okları takip ederek istedikleri kitaba kolayca ve en eğlenceli yoldan ulaşabiliyorlar.

10 yılı aşkın süredir, Türkiye’nin en büyük online kitap platformlarından olan İdefix, ayrıca müzik, DVD ve SiberMarket kategorilerinde satış yapmaya devam ediyor. Tüm bunlara ek olarak son günlerin en popüler konularından olan e-kitap satışında da 2010 yılında başlayan oluşum, Turkcell ile işbirliği yoluna gittiğini duyurup, telekomünikasyon şirketinin e-kitap projesi olan Turkcell Kitaplıkuygulamasına arşivini açacağını duyurmuştu. Kitap okuma alışkanlığını teşvik edici her etkinliğin artı bir değer yarattığını düşündüğümüz bu günlerde İdefix‘in kitap fuarına göz atmanızı tavsiye ederiz.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Yorumlar

  1. Paylaşımınız için teşekkürler.. Kaliteli paylaşımlarınızın devamını bekliyoruz. Kolay gelsin!

  2. jane iredale teşekkür etti

Fikrini söyle

*