18 Aralık 2018

10 Yaşında Bir E-ticaret Girişimcisinin Başarı Öyküsü

Hannah Altman henüz 10 yaşında ve kendisine ait 500.000 dolar ciroya ulaşan bir e-ticaret şirketine sahip. Hannah’nın hikayesi oldukça ilgi çekici.

8 yaşında iken plastik kalem başı satma fikri ile www.HannahsCoolWorld.com isimli siteyi başlatan Hannah, şirketi kurduğu 2009’dan bugüne 300.000’e yakın kalem başı, neredeyse 150.000 adet şekilli silgi satışı olduğunu belirtiyor.

Hannah’nın anne ve babası şirketin hızlı ilerleyişini farketmiş olacaklar ki, gündüz işlerini bırakıp 10 yaşındaki kızları Hannah için çalışmaya başlamışlar.

Şu an 5. sınıfta olan Hannah şirketini geliştirmek için çok çalışıyor. Hannah, okuldan sonra en az 1-2 saat internet üzerinden satışını yapabileceği ürünleri araştırıyor, gelen siparişleri inceliyor.

Hannah Siparişleri Paketlerken

Hannah Siparişleri Paketlerken

Hannah’nın anne ve babası, Lauren ve Rick Altman, kızlarına paylaşmanın önemini de öğrettiklerini belirtiyor. Hannah’nın kurdugu vakıf “Hannah’s Cool World National Wildlife Foundation”, Michigan Humane Society ve bazı yaz kamplarına düzenli bağışlarda bulunuyor. Şirket aynı zamanda 2010 yılında her satışının 1 dolarının “Rock Can Roll” isimli yardım kuruluşuna bağışlandığı Hip To The Skippy isimli bir plastik bilezik satışı başlatmış.

Hannah’nın henüz bu kadar küçük yaşta başlattığı ve kısa bir sürede genişleyen bu online ticaret sitesi, yaratıcı fikirlerin her türlü ekonomik koşulda yol alabileceğinin adeta kanıtı.

Son günlerde ABD’de ulusal televizyonlarda ve gazetelerde birçok habere konu olan bu başarı hikayesi, yeni nesil girişimcilerin büyüdüklerinde neler yapacağının ufak bir göstergesi gibi.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Yorumlar

 1. Şu anda üniversite öğrencisi olarak kendimden utanıyorum, zaman kaybetmiş gibi hissediyor insan ne diyim 🙂 Ayrıca girişimciliğin yaşının olmadığıda gayet net. Güzel bir yazı olmuş tebrikler.

 2. Bence su anki sanayi devriminden kalma, maasli eleman yetistirme amaciyla olusturulmus egitim sisteminin ne kadar yanlis oldugunu gosteren iyi bir ornek. Mevcut sistemde insanlar tipki bir fabrikadan cikan seri urunler gibi gereksiz bir egitimle yillarini harciyor. Sonra da 25 yasina kadar bir kurus bile kazanmamis bir insandan universiteden cikar cikmaz yuklu bir miktarda para kazanmasi bekleniyor. Tabi ki bu yeni mezun genc de bir an once bir yerelere maasli calisan olarak giriyor. Kendi isini kurmayi deneyemiyor bile..sonuc: sevmedigi islerde calisan, isini iyi yapmayan mutsuz insanlar toplulugu, basarisiz bir toplum.. bence insanlara genc yasta para kazanma sansi ve pek cok farkli is alanini deneme sansi verilmeli..

 3. Sinan Keskin der ki:

  Bu tarz haberleri okudukça çok heyecanlanıyorum. Ve bir o kadar da kendimden utanıyorum. Ama sanırım işin sırrı muhteşem bir web sitesinden ziyade (çünkü söz konusu web sitesi çok basit bir yapıya sahip) İNGİLİZCE’de. Bu şekilde Türkçe bir site hazırlasak en fazla 1 ay sonra kendimiz bile ziyaret etmeyiz.

 4. http://www.HannahsCoolWorld.com bu sitesi kişisel sitesi

  buda satiş yaptıgı site http://www.coolzips.com

  ve az inceleme yaptım adwords kullanarak satış yapan sitelerden.ve sanırım almanyada satış yapıyor tek o kadar kuçuk yerde

 5. Off ya şuan utandım kendimden 🙂 500.000 dolar ciro :))

 6. Jeseacill der ki:

  cok sey ogrendim

 7. kendim den utanıyorum 15 yıldır ınternet kulanıcısıyım

 8. Gerçekten ibretlik ! Ders çıkarmak gerek..

 9. gercekden süper bir fikir keşke böle bir firkde bizden cıksa

 10. kadir kurt der ki:

  Zorunlu eğitimin temel amacı güdülebilir,benzer olaylara benzer tepkiler veren,ne yapacağı önceden kestirilebilir bir toplum inşa etmek.Bu tarz örneklerde tektip eğitimin bizi toplum olarak ne hale getirdiğini görmüş oluyoruz.İlaç niyetine bitane bile geç milyarder cıkmazmı bi toplumdan,malesef çıkmıyor.

Fikrini söyle

*