11 Aralık 2018

Twitter’ı Sık Kullanan Kesim Reklamlara Daha Çok Tıklıyor

Sosyal medyanın markaların kullanıcıları ile yakınlaşmasında ne kadar etkili olduğu artık bilinen bir gerçek. Sosyal medyada yer alan reklamların etkisi de araştırmacılar tarafından artık sıklıkla incelenen ve sorgulanan bir konu olarak karşımıza çıkıyor.

140 Proof adlı online ve mobil Twitter reklam firması, Twitter‘da yer alan reklamların kullanıcılar tarafından tıklanma oranlarını belirlemek üzere bir araştırma yayınladı.

Firma tarafından paylaşılan verilere göre, Twitter’ı yoğun olarak kullanan kesimin reklamlara tıklama oranları, daha az kullanan kesime göre oldukça yüksek.

Twitter’ın mobil kullanımının da giderek yaygınlaşması ile artık daha fazla kullanıcının Twitter hesaplarını sıklıkla kontrol ettiklerini belirten araştırma yetkilileri, Twitter’da yer alan display reklamlara sık Twitter kullanıcıları tarafından tıklanma oranlarının, online display reklam tıklanma oranlarından bile daha yüksek olduğunu belirttiler.

Mart ve Haziran 2011 tarihleri arasında Twitter kullanıcılarının mecra üzerindeki reklamlarla irtibatlarını inceleyen reklam firması, Twitter hesaplarına ayda 100 kereden fazla bağlanan kullanıcıların ayda 1000’den fazla reklam görüntülediklerini, bu kullanıcı kesiminin %20.40’ının reklamlara en az ayda bir kere tıkladıklarını belirledi.

Twitter hesaplarına ayda 1 ile 9 defa arası giriş yapan ve 100’den az reklam görüntüleyen kullanıcıların ise sadece %1.57’si reklamlara tıklarken, ayda 10 ile 24 defa arası giriş yapan kullanıcıların % 4.41’inin reklamları tıkladığı paylaşıldı.

Araştırma yetkilileri, Twitter ve Twitter uygulamalarındaki reklamların sık sık Twitter kullanan kesim tarafından artık neredeyse içerik gibi algılandığını, bu nedenle tıklanma oranlarının daha yüksek olduğunu belirttiler.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*