12 Aralık 2018

2011 4. Çeyrekte ABD Web Trafiğinin %13’ü Mobilden

Mobil cihazların hayatımızdaki önemi hızla artarken, Walker Sands Communications tarafından yapılan bir araştırma mobil trafiğin artık markalar tarafından göz ardı edilemeyecek kadar önemli olduğunu gözler önüne serdi.

2011 4. çeyreğinde online trafiğin %13’ünün mobil cihazlardan geldiğinin ortaya çıktığını açıklayan firma, bu oranının 2010’a kıyasla %6 daha yukarıda olduğunu paylaştı.

Walker Sands Dijital Hizmet Sorumlusu John Fairley, 2010’dan sonra mobil trafiğin hızla arttığını belirtirken, akıllı telefonlarıyla her an bilgi arayışı içerisinde olan tüketicilerin artışı ile bu oranın artmaya devam edeceğinin açıkça ortada olduğunu belirtti.

Özellikle online medyadaki varlıklarına önem veren firmaların mobil stratejilerini de detaylıca gözden geçirmelerinin zamanının geldiği Fairley tarafından açıklandı.

Hangi mobil cihızların müşterileri tarafından kullanıldığının markalar için önemine değinen Fairley, araştırmaları ile ABD’de iOS cihaz kullanımının mobil trafiğin %47’sine, Android’in %46’ya, RIM cihazarın ise %4’e hakim olduğunu belirtti.

2012’de Android’in pazar payını arttıracağını öngördükleri de Fairley tarafından paylaşıldı.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*