16 Kasım 2018

3. Çeyrekte ABD Online Satışları %14 Büyüdü

ABD Ticaret Bakanlığı 2011 online ticaret rakamlarını açıkladı. Yakın zamanda comScore tarafından yayınlanan oranlara oldukça yakın rakamlar veren Ticaret Bakanlığı, 2011 yılının 3. çeyreğinde online alışverişlerin 2010 yılının aynı çeyreğine kıyasla %13.7 arttığını belirtti.

3. çeyrekte online ortamda 48.24 milyar dolar harcama yapıldığını da belirten Bakanlık, bu rakamın 2010 3. çeyreğinde 42.42 milyar dolar olduğunu açıkladı.

3. çeyrekte büyüme hızının birinci ve ikinci çeyreğe kıyasla yavaşladığını ama artışın devam ettiğini belirten Bakanlık yetkilileri, Eylül ayı sonu itibarı sona eren 3. çeyrekte, bir önceki çeyreğe kıyasla %1.9 artış olduğunu ilettileri

ABD Ticaret Bakanlığı tarafından yayınlanan verilere göre, online alışveriş yiyecek ve içecek alışverişleri haricinde, toplam alışverişin %4.6’sına denk geliyor.

comScore Kasım başında yayınladığı raporunda online ticaretin 3. çeyrekte %13.1 arttığını belirtmişti. Firma raporunu kendi panelinde bulunan 1 milyon tüketici ile gerçekleştirirken, Ticaret Bakanlığı 11.000’den fazla mağazanın yer aldığı bir araştırma ile sonuçlarını yayınlıyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*