17 Kasım 2018

2011’de Email Marketing %16 Arttı

Email pazarlamanın uygun fiyatlarla firmaları kullanıcı kitleleriyle buluşturması, Responsys Inc. tarafından yayınlanan bir rapora göre 2011’de daha fazla markanın ilgisini çekti.

Email marketing çalışmaları içerisinde gönderilen maillerin 2010’a kıyasla %16 arttığını belirten Responsys araştırmacıları, markaların tüketicilere 1 sene boyunca yalaşık 177 promosyon emaili yolladıklarını paylaştılar.

Araştırmalarını ABD’de yer alan 100’den fazla mağazanın email marketing çabalarının toplamına dayandırdıklarını belirten Responsys yetkilileri, email marketingin 2011’de satışları arttırmak için mağazalar tarafından daha sık tercih edilen bir yöntem olarak yerini güçlendirdiğini belirttiler.

Email pazarlama faaliyelerinin başarılı olması için mesajın önemine de değinen yetkililer, müşteri kitlesiin daha iyi analizlenmesi ile mesajların oluşumu esnasında çok daha başarılı sonuçlara ulaşılabileceğinin altını çizdiler.

Responsys tarafından 2010 yılında yayınlanan email marketing raporunda, 2009 yılına kıyasla email marketing kullanım oranlarındaki artış yine 516 olarak belirlenmişti. Raporda firmaların yılda ortalama 152 promosyonel email gönderimi yaptıkları paylaşılmıştı.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*