20 Kasım 2018

2013 Yılının En Çok Okunan E-ticaret Yazıları

2013 yılını artık geride bırakmak üzereyiz ve herkes gibi biz de EticaretMag ekibi olarak 2014 yılına odaklanmaya başladık. Ancak 2014 yılıyla ilgili planlar ve çalışmalara geçmeden önce 2013 yılının bir özetini sizlerle paylaşmak istedik.

2013 yılı içinde sizlere Türkiye ve yurtdışından e-ticaret haberleri, analizler, dosyalar, rehberler ve röportajlar gibi birçok farklı konuda içerik sunduk ve 2014 yılında da daha önceki yıllarda olduğu gibi büyümekte olan Türk e-ticaret sektörünün basın ayağı, yüzü ve fikir önderi olmaya devam edeceğiz.

2014’e sayılı günler kala gelin beraber 2013’ün en çok okunan e-ticaret yazılarına beraber göz atalım.

15 – Kapanan Türk E-ticaret Şirketleri

Kepenk-2

“İş dünyasının güzel tarafları olduğu gibi bir de pek konuşulması ve gündeme gelmesi istenmeyen, karanlık yüzü diyebileceğimiz bir tarafı daha var.Ekonomik krizler, bütçe sıkıntıları, işlerin iyi planlamaması ve diğer birçok sebepten dolayı da şirketler işlerini sonlandırabiliyor ya da iflas edebiliyorlar.”

14 – Yeni Bir E-ticaret Şirketi Neden 1 Milyon Sermaye Aşağısına Kurulamaz?

1MilyonTL

“Yeni bir e-ticaret şirketi kurmak istiyorsanız 1 milyon TL/dolar sermaye ile başlamazsanız başarılı olmanız mümkün değil. Peki neden?”

13 – Tüketiciler İçin İnternetten Alışveriş Rehberi [Dosya]

internetten-alisveris-rehberi

“Online alışveriş yapıyor musunuz? diye sorulduğunda yapmayanların en sık dile getirdiği neden ise güvenlik. Tüketicilerin “kart bilgilerim çalınır mı”, “kişisel bilgilerim paylaşılır mı” ya da “tüketici haklarım neler” gibi sorular başta olmak üzere birçok endişesi var.”

12 – incir.com: “Sermayeniz Olmadan da Online Mağaza Açabilirsiniz” [Röportaj]

incir-röp

“İncir.com aslında sadece bir e-ticaret değil aynı zamanda bir de network marketing platformu. Bu platform üzerinde kullanıcılar birkaç dakika içinde kendi mağazasını açma fırsatı bularak e-ticarete adım atabiliyor.”

11 – Bonnyfood Adresleri Lezzetlihediye ve Logofood’a Yönlendiriliyor, Peki Neden? [Güncellendi]

bonnyfood-lezzetlihediye-logofood-e1373014999492

“E-ticaret sektöründeki dikkatli kişilerin gözünden kaçmamış olan Bonnyfood adreslerinin farklı markaların sitelerine yönlendirilmesi konusunda hem kendi kaynaklarımızdan hem de Bonnyfood yetkililerinden önemli bilgiler aldık.”

10 – Hakkımızda Sayfası Oluştururken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

optional

“Bir internet sitesinin belki de en önemli sayfalarından biri diyebileceğimiz “hakkımızda” sayfasında verilecek bilgiler, kullanıcıların site ve sitenin sahibi hakkındaki detaylara ulaşabilmesini sağlar. Konu e-ticaret olunca bu sayfaların önemi biraz daha öne çıkıyor; çünkü internetten alışveriş hala ülkemizde çok güvenilen bir kavram haline gelmiş değil.”

9 – CV Hazırlama İpuçları ve CV Örnekleri

CV-Hazırlama-İpuçları

“İlk izlenim önemlidir. Bunu hepimiz biliriz. CV, bizi iş hayatında tanımayan insanlara, hakkımızda ilk izlenim yaratan sihirli bir belgedir. Sihrin iyi veya kötü olması bizim elimizdedir. İş görüşmesine çağrılmamızı sağlayacak CV’yi hazırlamak, basit bazı kuralları bildiğimizde oluşturması eğlenceli olan “satış aracımızdır”.”

8 – Maliye Bakanlığı’ndan 29 Yaş Altı Girişimcilere 3 Yıl Vergi Muafiyeti

maliye-bakani-memurlara-sert-cikti-3649-e1369818266557

“Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, düzenlenen basın toplantısında ilk kez mükellef olacak 29 yaşın altındaki genç girişimcilerden 3 yıl vergi alınmayacağını açıkladı. Böylelikle hazırlanan yeni Gelir Vergisi Reform Tasarısıyla yeni girişimcilere devlet desteği geliyor demek mümkün.”

7 – Bir Pizza Şirketi, Yemeksepeti’nde Yapılan Yoruma Dava Açtı

Yemeksepeti

“Türkiye’nin en popüler sosyal platformlarından biri olan Ekşisözlük’de “neal cassady” nickli kullanıcınınpaylaşımı, müşteri ilişkileri yönetiminin nasıl olmayacağına dair emsaline az rastlanır bir örnek niteliğinde.”

6 –Kurucu Serdar Yaman Konuştu: Pabbuc Neden Kapandı?

serdar-yaman

“Pabbuc.com’un faaliyetine son vermesihaberini aldıktan sonra görüşlerine başvurmak üzere telefonla ulaştığımız kurucu Serdar Yaman, Türkiye’nin ilk online ayakkabı sitesinin kapanması hakkında çok önemli açıklamalarda bulundu.”

5 – Doğuş Planet’ın E-ticaret Girişimi n11.com’un Akıbeti Ne Olur?

Doğuş-Planet

“Doğuş Planet, Türkiye’nin önde gelen holdinglerinden Doğuş Grubu ile Güney Koreli SK Planet’ın bir araya gelerek oluşturduğu internet yatırımcılığı tabanlı yeni bir oluşum. Bu ortaklığın ilk meyvesi ise n11.com adresinde çok yakında hizmet vermeye başlayacak olan pazar yeri (market place) konseptli bir e-ticaret sitesi.”

 4 – Business Plan (İş Planı) Örnekleri

İş-Planı-Örnekleri

“İş planı bir girişimin belli bir zaman dönemi içerisinde (örn. 5 yıl) ulaşmak istediği hedefler için hem kendi içinde hem de yer aldığı pazar içerisinde yaptığı araştırmaları yazılı bir hale getirdiği ve böylece daha planlı ve organize bir şekilde hareket edilmesine olanak tanıyan çalışmadır.”

3 – Acun Ilıcalı’nın E-ticaret Girişimi Sekiz.com Açıldı

Sekizz

“Acun Ilıcalı’nın acunn.com‘un ardından ikinci internet girişimi olan Sekiz.com, açıldı. Şubat ayında aldığı tescil ilanından bir e-ticaret girişimi olduğu kesinleşen site, sosyal ticaret platformu olarak hayata geçti.”

2 – Etkili Bir Sunum Nasıl Hazırlanır?

sunum-11

“Eğer bir topluluğun karşısında konuşuyor ve onların ilgisini çekemiyorsanız, ne kadar büyük bir şirketin yöneticisi olduğunuz ya da yaptığınız işte ne kadar başarılı olduğunuzun çok da bir önemi kalmıyor; çünkü dikkati dağılan ve sıkılmış bir izleyicinin duymak istediği ve merakla beklediği cümle “sunumumun sonuna geldim, teşekkür ederim” olacak.”

1 – Yeni Başlayanlar İçin E-ticaret Sitesi Kurmak [Dosya]

yeni-baslayanlar-icin-eticaret

“Bugüne kadar EticaretMag için EticaretMag editörleri ve sektör profesyonelleri tarafından yazılan ve sayıları 80′i geçen rehberlerin yer aldığı “Yeni Başlayanlar İçin E-ticaret” sayfası ile sizi e-ticaret konusunda sıfırdan bilgilendirmeyi hedefliyoruz.”Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Yorumlar

  1. Yararlı bilgi için teşekkür ediyorum.

Fikrini söyle

*