15 Kasım 2018

2014’te Satın Aldıklarımız 2015 E-Ticaret İthalatına Işık Tutuyor [İnfografik]

ABD’den Türkiye’ye her yıl ortalama 120 bin paket ve 600 bin ürün ulaştıran Amerikadaniste.com, bu yılki verilerinden yola çıkarak ilgi çekici sonuçlara ulaştı. 2014 yılında, Amerikadaniste.com aracılığıyla ABD’den en çok satın alınan ürün e-kitap okuyucu oldu. Amerikadaniste.com Kurucu Ortağı Seyfi Erol, bu yıl ABD’den Türkiye’ye ulaştırdıkları en büyük ürünün oyun parkı, en küçük ürünün ise düğme olduğunu söyledi.

2006 yılından bu yana hizmet veren, posta yönlendirme servisi Amerikadaniste.com, 2014 yılındaki verilerinden yola çıkarak ilgi çekici sonuçlara ulaştı ve tüm bu sonuçları bir infografik ile paylaştı. Amerikadaniste.com’un 2014 verilerine göre, ABD’deki internet sitelerinden en çok sipariş verilen ürün kategorileri kadın giyim, ayakkabı, ev dekorasyon, çanta, çocuk giyim, oyuncak, elektronik, motosiklet parçaları, araba parçaları ve hobi malzemeleri olarak sıralandı. Amerikadaniste.com Kurucu Ortağı Seyfi Erol, bu yıl üyelerinin en çok talep gösterdiği ürünün e-kitap okuyucu olduğunu söyledi.

ABD’den en çok alışveriş yapan Amerikadaniste.com üyelerinin bulunduğu şehirler ise İstanbul, Ankara, Trabzon, Gaziantep, Antalya ve İzmir olarak sıralandı. ABD’den satın alınan ve en büyük ürün oyun parkı, en küçük ürün ise düğme oldu.

Görseli büyütmek için üzerine tıklayın.

Amerika+dan+Alisveris+TrendleriSosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*