10 Aralık 2018

2015’e Kadar ABD Yerel Mobil Reklam Hacmi $2.8 Milyara Çıkacak

BIA/Kelsey tarafından yayınlanan ve ABD’deki yerel mobil reklamların 5 yıllık ilerleyişini ele alan bir araştırmaya göre, 2015’e kadar ABD genelinde yerel mobil reklam kazançları 2.8 milyar dolara ulaşacak. Toplam mobil reklam harcamaları ise 2015 yılına kadar, 2010 yılı rakamı olan 790 milyon dolardan 4 milyar dolara yükselecek.

Bu tahmini rakamlarla, yerel mobil reklamların 2015 yılına kadar toplam mobil reklamların içerisindeki payını %70 arttırarak %51’lere çıkacağı öngörülüyor.

BIA/Kelsey yetkilileri, yerel mobil reklamların lokasyon bazlı hedefleme yaptıklarını, bu nedenle belirlenen müşteri kitlesine ulaşmada genel reklamlardan daha başarılı olduklarını belirtiyorlar.

BIA/Kelsey Kıdemli Analisti Michael Boland, yerel bazlı mobil reklamlarla müşterilerle daha kolay bağlantı kurulabileceğini, bu nedenle müşterilerin satın almaya daha kolay yönlendirililebileceklerini de iletiyor.

Akıllı telefonların yaygınlaşması ile artan mobil reklam pazarında, yerel mobil reklamların git gide önem kazanacağını belirten BIA/Kelsey yetkilileri, hedef kitleye kolay ulaşım ve ölçümlenebilir ROI gibi avantajları da göz önünde bulundurarak; display, arama ve SMS reklamlarının yerel alanda artacağını öngördüklerini de sözlerine ekliyorlar.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*