21 Kasım 2018

2015’e Hazırlık İçin 3 İpucu

Kurban Bayramı’nı geride bıraktığımız şu gün, bir de bakıyorsunuz ki 2014’ün bitmesine şurada hiç bir şey kalmamış. 2015 için yavaş yavaş hazırlık yapma vakti geldi bile. İşte size 3 genel tavsiyemiz:

Öncelikle satış temsilcileriniz ile görüşün.

Müşterilere verilen hizmet ve satışların arttırılmasında satış temsilcileriniz kritik partnerlerinizdir. Satış departmanı aylık satış raporları ile ilgili sürekli endişe içerisinde olsa da, trendleri görebilmeleri ve ileriye dönük tahminler yapabilmeleri açısından çok değerlidirler. Daha da önemlisi, pazarlama-satış metriklerini çıkartabilme ve hizmet düzeyinde anlaşmalar yapabilme konusunda beraber çalışmanız işleri daha iyiye götürecektir.

Pazarlama stratejilerinizi ve araçlarınızı gözden geçirin.

Önümüzdeki dönemde hangi teknolojilere ihtiyacınız olacağını şimdiden belirleyin. Elinizde bir plan olursa, veri ve süreç akışındaki boşlukları belirleyip, bunları gidermek üzerine harekete geçebilirsiniz; böylece pazarlama performansını arttırıp, bunu müşteri deneyiminde olumlu bir geri dönüşe çevirebilirsiniz. Pazarlama teknolojileri genellikle IT bölümünü de ilgilendirir. Bu yüzden CIO veya pazarlama teknolojiciniz ile sıkı bir toplantı seansı gerçekleştirmek iyi olur.

İhtiyaçlarınızı belirleyin.

Çalışanlarınız sizin en önemli varlığınız olmakla kalmaz, rekabet içerisindeki pazarlarda gerçek yetenekleri bulmak ve onları elde tutmak zordur. Bu yüzden takımlarınızın ihtiyaçlarını belirleyin, başka ne gibi yeteneklere ihtiyacınız var veya hangi yetenekteki kişilerin desteklenmesi lazım, bilin. Bu zamanlar ayrıca İnsan Kaynakları departmanı ile konuşmak için de iyidir. Çalışanlarınızın, ister alt ister üst, ister C level olsunlar, kariyer planlamasında nelere ihtiyaçları olduğunu ve bu ihtiyaçları nasıl karşılayacağınızı belirleyin.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*