13 Aralık 2018

2015’e Kadar Mobil İnternet Kullanımı PC’yi Geride Bırakacak

Pazar araştırma firması IDC tarafından yapılan araştırmaya göre, mobil internet kullanımının pc üzerinden gelen interneti aşması hiç de o kadar uzun sürmeyecek.

2015 yılında mobil internet kullanımının bilgisayar üzerinden gelen internet kullanımını geride bırakacağını belirten IDC araştırma yetkilileri, internet kullanıcı sayısının 2010 yılında 2 milyar olduğunu, 2015’te ise 2.7 milyara ulaşacağını öngördüklerini belirtiyorlar.

2015 yılına kadar normal cep telefonlarının yavaş yavaş tükenmeye başlayacağını da belirten araştırma yetkilileri, mobil cihaz kullanıcılarının ya cep telefonlarının ya da tablet bilgisayarlarının olacağını iletiyorlar.

Araştırmada mobil internet kullanımının yıllık %16.6 büyüme hızı ile artacağı da belirtilirken, mobil internetin kullanımındaki bu artışın hem mobil ticaret hem de mobil reklamlar üzerinde güçlü etkileri olacağı paylaşılıyor.

IDC Araştırma Başkan Yardımcısı Karsten Weide, tüketicilerin internet kullanımı ile ilgili bütün bildiklerimizin kısa bir süre içerisinde değişeceğini öngördüklerini belirterek, internetin bugün olduğundan çok daha farklı bir konuma geleceğini belirtiyor.

IDC’nin analizlerine göre global online B2C harcamaları 2010 yılındaki 708 milyar dolarlık tutarından, 2015 yılına kadar 1.285 milyar dolara çıkarak yıllık %12.7 hızı ile büyüyecek.

Global online reklam harcamalarının da 2015 yılında 138 milyar dolara çıkacağını belirten IDC yetkilileri, online pazarlamanın toplam pazarlamadaki payının %11.9’dan %17.8%’e ulaşacağını da ekliyorlar.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*