21 Kasım 2018

2015’te Mobil Aksesuar Segmentinde En Çok ne Satıldı? [İnfografik]

mobilcadde-mobil-mobil_aksesuar-aksesuar

Mobil telefon kılıf ve aksesuar dünyasının lider e-ticaret sitesi MobilCadde.com, 2015 yılı mobil aksesuar raporunu yayınladı. Rapor, MobilCadde.com B2B satış siteleri ve bayisi olan 200’den fazla perakende teknoloji mağazası satış verilerine dayanarak hazırlandı.

Cihazların aksesuar satışlarında 2015 yılında liderlik bayrağını iPhone 6S’in aldığı görünüyor. En çok satılan mobil cihaz aksesuarı bazında bu yıl da telefon kılıfları %42 ile yer almış. 2015’in akıllı saatler için en parlak yıl olduğunu belirten MobilCadde.com CEO’su Erkan Yılmaz, akıllı saat aksesuarlarında çok hareketli bir döneme girildiğini vurguluyor.

Kadın ve erkek kullanıcılar için mobil aksesuar seçimi önceliği de farklılık göstermiş. Çantasını yanından eksik etmeyen kadın kullanıcılar powerbank taşımaya önem verirken, erkek kullanıcıların araç aksesuarlarına ilgisi dikkat çekiyor.

Kılıf kullanımının kronolojik tarihini de listeleyen infografikte, en eski telefonlara ait kılıf modelini de görmek mümkün. İnfografiği detaylı olarak aşağıda inceleyebilirsiniz.

İlgili yazı: E-ticarette API ekonomisi başladı > Mobili doğru kullanan kazanacak

mobilcadde-mobil-mobil_aksesuar-aksesuarSosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*