16 Kasım 2018

2015’te Mobil ve Video Analizleri Değişecek

2015’te pazarlamacılar için çok daha iyi cihazlar arası ve ekranlar arası stratejiler türeyecek. Bu strateji geliştirmelerinin çoğu bu çeyrekte toplanacak verilere dayandırılacak ve görünüşe göre bu veriler arasında mobil telefon numaralarına daha fazla önem verilecek.

2014’ün son çeyreğinde mobil ve tablet kullanımına yönelik, özellikle sitelerinin mobil ve tablet optimizasyonunu yapmış perakendeciler arasında, daha fazla veri toplanıldığını göreceğiz. Bir şeyleri satın alma eylemi artık gititkçe daha fazla mobil cihazlarla gerçekleşiyor. Eskiden mobil cihazlar yalnızca ürünleri ve fırsatları araştırmak içindi, satın alma masaüstü bilgisayarlar ile yapılırdı.

Bu yüzden 2015 yılı, mobil ekranlar arasındaki davranışları anlamak için en iyi yıl olacak. Mobil cihazlar üzerinden gerçekleşen medya tüketimini, kullanıcıların gözünden anlamamız ve analiz etmemiz, süreç içerisindeki tüketicilerin potansiyel algı ve davranışlarını belirlememiz ilk defa bu kadar kapsamlı olarak 2015 yılında gerçekleşecek.

Uzmanlar, analiz merkezlerinin özellikle video yaratım süreçlerine destek ve yönlendirme için iyi analizler yapmaları gerektiğini belirtiyorlar. Özellikle yayın frekansı ve kullanıcının reklamları geçmesi konularında. Ayrıca bu analizler ile birlikte orijinal içerik üretiminde de artış bekleniyor.

Bu tarz kullanıcı analizleri ile birlikte, pazarlama için video içerik üretebilecek teknik ve altyapıya sahip, ama orijinal içerik konusunda sıkıntı çeken firmalar, en azından hedef kitlelerinin davranışlarına yönelik bir çerçeve belirleyip, süreçlerin nasıl yürümesi gerektiğine dair fikirleri olacak.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*