19 Kasım 2018

Çinli E-Perakendeci 360Buy.com, Nokia Telefonlarını Satacak

Çin’in sadece internet üzerinden satış yapan ve en büyük perakendecilerinden olan 360Buy.com, 2013 yılı içinde; 321 milyar dolar değerinde akıllı telefon ve aksesuarlarını satmak için Nokia ile anlaşma yaptı.

60 milyon kayıtlı kullanıcısı ve Çin genelinde 10.000 tedarikçisi bulunan 360Buy.com bu anlaşma ile Nokia’nın Çin’deki en büyük e-ticaret ortağı oldu. Bu ortaklığın yanı sıra perakendeci şirket elektronik ürünlerdeki çeşitliliğini de arttırmış olacak. Bu anlaşmanın getirilerinden biri ise, 360Buy.com’un üyeleri Nokia’nın akıllı telefonlarını site üzerinden model, fiyat ve işletim sistemi gibi farklı kategorilerde arayabilecekler.

Çinli e-perakendeci geçtiğimiz Ekim ayında sitenin İngilizce versiyonunu yayınlamıştı ve Çin’de üretilen ürünleri Amerika, Avustralya, Kanada ve İngiltere gibi birçok farklı ülkede satabilmek için bir adım atmıştı.

Bilindiği gibi Çin, e-ticaret konusundaki hızlı gelişmelerle devler ligindeki yerini alarak bu alanda da kendini öne çıkartıyor. Birkaç yıl içinde Amerika’nın toplam e-ticaret hacmini geçmesi beklenen Çin e-ticaret pazarındaki en büyük oyunculardan biri olan Alibaba 11 Kasım’da bir gün içinde 1,3 milyar dolarlık satış gerçekleştirerek bir rekor kırmış ve Çin’deki e-ticaret pazarının büyüklüğünü gözler önüne sermişti. Asya pazarındaki en büyük oyuncu olan Çin’in 2012 yılındaki e-ticaret hacmi ise 344 milyar dolar.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*