19 Kasım 2018

3Dörtgen: Türkiye’nin İlk 3D Yazıcı Mağazası

3Dortgen
2013’ün belki de en ilginç ve merak uyandıran ürünlerinden biri de 3D yazıcılar oldu. 1980’lerden beri kullanılsa da yüksek maliyetlerinden dolayı bu yıla kadar adını pek duymadığımız 3 boyutlu yazıcılar Türkiye’de de adından söz ettirmeye başladı.

Türkiye’nin ilk 3D yazıcı mağazası 3Dörtgen de bu ilginin ardından kullanıcılara hizmet vermeye başladı. Online olarak satışlara da başlayan mağaza üzerinde kullanıcılar kendi tasarım ürünlerinin baskılarını yaptırabiliyorlar.

Tasarım konusunda bilgisi olmayan kişiler de bu hizmetten yararlanabiliyorlar. 3Dörtgen ekibiyle irtibata geçildiği takdirde, ekip bu tasarımların teknik detaylarını kullanıcılar için hazırlıyor. Bunun yanı sıra istenen ürünlerin 3D taraması da şirket tarafından yapılabiliyor. Kargo yoluyla da bu nesneler ulaştırılabildiği gibi dilerseniz 3Dörtgen’in ofisini de ziyaret ederek ürünlerin taramalarını yaptırabiliyorsunuz.

3D baskı ve tarama işlerinde fiyat belirlenmesi tasarıma bakıldıktan sonra belirlendiği için site üzerinde fiyat bilgisi bulunmuyor. Bu işlemler için şirketle iletişime geçmeniz gerekiyor. 3 boyutlu baskı ve taramanın dışında site üzerinde 3D yazıcı ve yazıcı ürünlerinin de satışı yapılıyor.

4 kişilik bir ekibe sahip olan 3Dörtgen’in internet mağazası üzerinde “kendin yap” (DIY) ve teknolojiyle ilgili basılı yayınlarında satışı yapılmakta.

Son dönemlerde birçok marka pazarlama çalışmalarında 3D yazıcılara yer vererek farklı çalışmalara imza atmaya başladılar. Bu örneklerin benzerlerini ilerleyen zamanlarda Türkiye’de de görebiliriz. Dünya genelinde 3D yazıcılara önem veren markalar arasında Amazon ve eBay de bulunuyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*