14 Kasım 2018

8 Mart’ta PayU’dan Kadın Girişimcilere Özel Destek

PayUÖzellikle geçtiğimiz yıl Türk e-ticaret sektöründe ödeme sistemleri konusunda birçok gelişmeler oldu. Online ve mobil tarafta gerçekleşen bu gelişmeler, sektör için oldukça heyecan verici gelişmeler olarak ele almak mümkün. Bunun yanında İstanbul’daki girişimcilerin yanı sıra, Türkiye’nin diğer şehirlerinden de sektöre katılan girişimciler ile Türk e-ticaret pazarı daha da canlanmaya devam etti.

Açılan girişimlere ve ekiplerine baktığımızda girişimcilerin çoğunlukla erkeklerden oluştuğunu gözlemlemek mümkün.  Hayatın her alanında olduğu gibi kadınların da erkekler kadar aktif olmaları, fırsat yakalamaları ve bu fırsatları değerlendirmek için gerekli birikimi edinmeleri gerekiyor.  Eylül 2011’de Türkiye’de hizmet vermeye başlayan PayU da 8 Mart Dünya Kadınlar Günü‘nde kadın girişimcilere destek olmak için yeni bir kampanya düzenleyerek kadın girişimcileri e-ticaret sektöründe yer almaları için teşvik ediyor.

8 – 15 Mart tarihleri arasında PayU ile çalışmak için başvuran ve başvuruları kabul edilen kadın girişimcilerden bir yıl süresince aylık sabit hizmet bedeli almayacak. PayU’nun bu hizmetiyle beraber başvuruları kabul edilen kadın girişimcilerden her ay ödenen tek bir bankanın sanal POS kullanım ücreti olan 30 TL + KDV veya tüm bankaların sanal POS’ları için alınan 50 TL +KDV ücreti bir yıl boyunca alınmayacak.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü‘nde girişimci kadınların e-ticarete atılmaları için yapılan bu uygulamadan, tüm ortakları kadın olan, çok ortaklı şirketler de bu destekten faydalanabilecek.

2012’i değerlendirmeleri ve 2013 öngörüleri dosyamızda PayU Ülke Direktörü Emre Güzer, Türkiye’deki online ödeme sistemleri alanında iki temel sorun olduğunu dile getirmiş ve bunlardan birinin işletmelerin sanal POS alıp e-ticarete başlayamaması, ikincisi ise e-ticaret yapan küçüklü büyüklü birçok firmanın karşılaştığı ters ibraz (chargeback) sorunu olduğunu söylemişti.  Yine aynı dosyada PayU’nun 2013’teki hedefini 1000 üye iş yeri olarak dile getirmiş olsa da, beklentilerinin üstünde bir ilgiyle karşılaşan şirket bu sene içinde beraber çalıştıkları üye iş yeri sayısını 2000’den 3000’e çıkartmak yer alıyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Yorumlar

  1. PayU uygulamaları hakikaten eticaret sitesi sahiplerini bankalar ile uğraşmaktan kurtardı. Eğer bir eticaret hazır yazılım paketi ile çalışmıyorsanız ve bir sürü bankanın POS sistemine entegre olmanız gerekiyorsa günler hatta haftalar boyunca uğraşıyordunuz. Bu sorunların tamamını PayU ortadan kaldırdı. Şimdi de kadın eticaret girişimcileri için giriştikleri bu kampanya oldukça anlamlı. Başarılarının devamını diliyorum.

Fikrini söyle

*