15 Kasım 2018

A.B.D’deki Fiziki Mağazaların Dijital Reklam Harcamaları 10 Milyar Doları Buluyor

Retail adsAmerika Birleşik Devletleri’nde yer alan fiziki mağazaların reklam harcamalarının adresi artık dijital dünya. 2012 yılı sonunda fiziki mağazaların dijital reklama harcadıkları miktar 8,21 milyar dolarken, bu rakamın 2013 yılı sonunda 9,35, 2017 yılı sonunda ise 13,3 milyar dolar olması bekleniyor.

eMarketer‘da yer alan habere göre, diğer bütün sektörler ile karşılaştırıldığında toplam giderleri arasında dijitale en çok yer ayıran sektör perakende sektörü. Bu dijital harcamaların üçte ikisi de arama motorları, SMS ve ilan verme gibi bire bir iletişim sağlayan reklam kanallarında toplanıyor. Fiziki mağazaların yanı sıra , finans, eğlence, otomotiv sektörleri açısından da dijital harcamaların son 5 yıl içindeki yükselişi ve önümüzdeki 5 yıl içerisindeki muhtemel yükselişinden bahsetmek mümkün.

Dijital reklam sektörünün önümüzdeki 5 yıl içerisindeki büyüme hızı ise, araştırmada yer alan 10 sektörün 9’u için yavaşlıyor. Başka bir ifadeyle, dijital reklama harcanan miktar artsa da, geçmişe nazaran daha az oranda artıyor. Dijital dünyaya her zaman temkinli yaklaşan sağlık sektörü ise, bu artışın görüleceği yegane sektör. 2013 yılında yüzde 6,4 oranında bir artış gösteren sağlık sektörünün dijital reklam harcamaları, 2017 yılında 6,9 oranında olması bekleniyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*