18 Aralık 2018

ABD’de Benzin Fiyatlarındaki Artış E-Ticarete Yaradı

Son aylarda Amerika’da artışa geçen benzin fiyatlarının tüketicileri online alışverişe yönlendirdiği MasterCard Advisors SpendingPulse raporuyla belgelendi. Fiyatların hızlı artışına tepki gösteren tüketiciler, artık geleneksel alışverişi bir kenara bırakıp, evlerinden alışveriş yapmayı tercih ediyor.

SpendingPulse’ın raporuna göre Nisan 2011’de, Amerikalılar’ın online alışveriş harcaması Nisan 2010’a göre %19.2 artış gösterdi. ABD’de e-ticaret satışları, Mart 2011’de önceki seneye oranla %16.1 dolayında bir artış göstermişti.

MasterCard SpendingPulse raporunu Atm/Kredi kartı, nakit ve çek ile olmak üzere bütün ödeme yöntemlerini hesaba katarak gerçekleştiriyor.

SpendingPulse Başkan Yardımcısı Michael McNamara tüketicilerin haftasonları dahil olmak üzere daha az dışarıya çıkmayı tercih ettiklerini, bunun e-ticarette daha büyük büyümelere imkan sağlayacağını iletti.

ABD pazarında Nisan ayı içerisinde en çok artış gösteren sektörler ise şöyle:

  • Online ayakkabı alışverişi geçen seneden bu yanan %20 arttı;
  • Kadın giyim sektörü %15 artış gösterdi;
  • Elektronik eşyalarda 8 ay üst üste artış yaşanırken geçen seneye kıyasla artış %9.1 dolaylarında oldu. Toplam elektronik satışı (mağaza satışları da dahil olmak üzere) %1.8 azaldı;
  • Lüks tüketim mallarındaki artış geçen sene aynı aya kıyasla %9.6 oldu.


Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*