17 Kasım 2018

Amerika’da Display Reklamların Üçte Biri Facebook’ta Yayınlandı

comScore tarafından yayımlanan yeni bir araştırmaya göre, 2011 ilk çeyreğinde Facebook Amerikan pazarında yer alan display reklamların üçte birine hakim durumda.

comScore, 2011’in ilk çeyreğinde ABD’de yaklaşık 1.1 trilyon display reklamın servis edildiğini, bu reklamların 346 milyarının (yaklaşık %31’i) Facebook’ta yer aldığını belirtti. Bu rakam geçen senenin 3. çeyreğine göre %23 daha yüksek.

2011 ilk çeyreği: Ocak, Şubat, Mart ayını kapsayan 3 aylık zaman.

comScore Başkan Yardımcısı Jeff Hackett yılın her çeyreğinde neredeyse 1 trilyon display reklamın servis edildiğini, 300’e yakın reklamverenin display reklamlara çeyrek bazında en az 1’er milyon dolar harcadıklarını belirtti.

Facebook belirlenen bu oranla, şimdiye kadar en yüksek sayıda online reklam yayınlayan web sitesi olarak kayıtlara geçti. Facebook’u %10 ile Yahoo, %5 ile AOL ve %2,5 ile Google takip ediyor.

Kullanıcılarının kişisel birçok bilgisini paylaştığı Facebook’ta reklamverenler Yahoo, AOL ve Google’a kıyasla çok daha ayrıntılı hedeflemeler (targeting) belirleyip, display reklamlarını yayınlayabiliyorlar.

Facebook Reklam platformu hakkında daha fazla bilgi edinmek ve reklam vermek için bu linki takip edebilirsiniz.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*