14 Aralık 2018

Haziranda ABD E-Ticareti %15 Büyüdü

MasterCard araştırma şirketi MasterCard Advisors tarafından yayınlanan Haziran ayı SpendingPulse raporuna göre, e-ticaret 2010 yılı haziran ayına kıyasla %15.2 artış gösterdi.

MasterCard Advisors tarafından yaklaşık rakamlarla yayınlanan rapora göre Haziran ayı, online alışverişin üst üste artış gösterdiği 23., üst üste iki haneli büyümenin yaşandığı 8. ay.

MasterCard SpendingPulse raporu kredi kartı, ATM kartı, çek ve nakit alışverişlerin hepsini hesaba katarak hazırlanıyor.

Raporda, online bayan giyim alışverişlerinde geçen sene Haziran ayına kıyasla %12.2’lik bir artış yaşandığı belirtilirken, online mücevher alışverişlerinde ise geçen seneye aynı aya oranla %12.9’luk bir azalma olduğu iletiliyor. Offline mücevher satışlarındaki %8.2’lik artış ise dikkat çekiyor.

Mayıs ayında ABD’de online ticaret %16 artmıştı.

MasterCard Advisors SpendingPulse Başkan Yardımcısı Michael McNamara, offline satışların yüksek benzin fiyatları, işsizlik oranları ve ülkenin büyük bir kısmında etkisini gösteren yağışlı hava nedeni ile zarar gördüğünü, öteki taraftan benzin fiyatları ve kötü hava şartlarının online satışların artmasını sağladığını belirtti.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*