11 Aralık 2018

ABD E-ticaret Satışları Mayıs Ayında %16 Arttı

MasterCard‘ın yayınladığı verilere göre online alışveriş geçtiğimiz Mayıs ayında 2010 Mayısına kıyasla %15.9 artışta.

MasterCard’ın danışman firması MasterCard Advisors tarafından yaklaşık rakamlarla yayınlanan rapora göre Mayıs ayı, online alışverişin üst üste artış gösterdiği 22., üst üste iki haneli büyümenin yaşandığı ise 7. ay.

MasterCard Nisan ayı SpendingPulse raporuna göre online harcamalar 2011 Nisan ayında 2010 Nisana göre %19.2 artıştaydı.

MasterCard, SpendingPulse raporunu Atm/Kredi kartı, nakit ve çek ile olmak üzere bütün ödeme yöntemlerini hesaba katarak gerçekleştiriyor.

Mağaza satışlarının geçen sene Mayıs ayıyla neredeyse aynı olduğu belirlenen raporda, online satışlar Easter Bayramı nedeni ile oldukça yoğun geçen Nisan ayına göre daha düşük. MasterCard yetkilileri çoğu tüketicinin Nisan sonundaki Easter harcamaları dolayısıyla Mayıs ayında daha az alışveriş yaptığını fakat online alışverişte yine de geçen seneye oranla fark edilebilir bir yükseliş olduğunu belirtti.

comScore tarafından açıklanan 2011 ilk çeyrek e-ticaret rakamlarına göre, online alışveriş 2010 ilk çeyreğine kıyasla %12 artmıştı. Yine aynı raporda ABD’de 2011 ilk çeyreğinde online alışverişe harcanan tutar 38 milyar dolar olarak belirlenmişti.

MasterCard’ın raporuna göre online giyim satışları 2010 Mayıs ayına göre %19 arttı. 2011 Nisan ayında geçen seneye göre %17.9’luk bir artış olduğu saptanmıştı. Mağaza giyim satışlarının ise %5.9 arttığı belirtildi.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*