22 Kasım 2018

ABD’de Mobil Harcamalar 2017’de 108 Milyar Doları Geçecek [İnfografik]

mobil uyumlu
Akıllı telefonların yaygınlaşmasıyla hızına hız katan mobile uyumlu tasarım çağı markaları da bu çağa ayak uydurmaya davet ediyor. İnternet sitelerinin daha küçük ekranlı akıllı telefon ve tablet gibi cihazlarda da uyumlu bir şekilde çalışabilmesini sağlayan mobil tasarımı kullanan e-ticaret şirketleri artık bir adım daha öne çıkıyor.

Gündemde bu kadar kendine yer edinmesinin ardından, mobil tasarımın bir umut mu yoksa çok abartılan bir kavram mı olduğu üzerine bir infografik hazırlayan Monetate, mobile uyumlu site tasarımı üzerine güncel veriler paylaşıyor.

İnfografiğe göre kullanıcıları online alışverişlere yönlendiren site trafiğinin %21’i akıllı telefon ve tabletlerden gelmekte ve ABD’lilerin %28’i internete bilgisayarlardan çok akıllı telefonlarından bağlanıyor. Online alışveriş yapanların %67’si mobil kullanımı kolay olan sitelerden alışveriş yapmaya sıcak bakıyor.

Birbirinden farklı ekran çözünürlüğüne sahip cihazların sayısının her geçen gün artışta olması da verilen bilgilerden bir diğeri. 2010 yılında 97 farklı çözünürlük varken 2013 yılında bu sayısının 232 olduğu belirtiliyor. Tabii ki bu kadar farklı çözünürlüğün olması da internet site tasarımı yaparken zorluklara neden oluyor. Mobil tasarım ise otomatik olarak bu çözünürlüklere uyumluluk sağladığı için kolaylık sağlıyor.

ABD’de 2013 yılında en az bir kez mobil cihazından alışveriş yapanların oranı %51 olarak belirtilirken, 2017 yılında bu oranın %77’e çıkması bekleniyor. ABD’deki mobil alışveriş hacminin 2013 yılında 38,8 milyar dolar olacağı da belirtilirken, 2017 yılında bu hacmin 108,6 milyar dolara ulaşacağı da tahmin ediliyor.

Mobile uyumlu tasarımın faydaları ve zararlarının da yer aldığı infografikteki diğer bilgiler ise şu şekilde:

responsive-design-hope-or-hype-infographicSosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*