16 Aralık 2018

ABD Noel Online Alışverişleri %16.4 Arttı

ABD’de alışveriş sezonunun neredeyse sonuna yaklaşılıyor.

Bu seneyi geçtiğimiz senelere kıyasla oldukça yüksek satış rakamları ile tamamlayan ABD alışveriş sektörü, özellikle online alışverişlerdeki yüksek oranlı artışlarla dikkat çekiyor.

IBM tarafından yeni yayınlanan bir araştırmaya göre, ABD’de Noel günü yapılan online alışverişler geçen seneye kıyasla %16.4 artış gösterdi.

Bu dönemdeki mobil alışverişlerin yükselişini de ele alan firma, geçen senenin aynı zamanına kıyasla mobil alışveriş tutarlarında ise %172.9 artış olduğunu öne sürdü.

500’den fazla online alışveriş sitesi araştırılarak yapılan araştırmaya göre, Noel döneminde iPhone, iPad ve Android cihazlardan gelen alışverişler bu sene büyük oranda arttı.

Son araştırmalara göre toplam online alışverişlerin %3’ü ile %4’ü arasına denk gelen mobil alışverişler, Noel döneminde toplam online alışverişlerin %7’sine denk geldi.

IBM Smarter Commerce Şef Stratejisti John Squire, tabletlerin henüz piyasaya sürülmesinin üzerinden 18 ay geçmeden mobil alışverişin aldığı yolun oldukça dikkat çekici olduğu açıkladı.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*