14 Aralık 2018

ABD Private Shopping Pazarında Hareketli Günler

Bugüne kadar e-ticarette ve genel olarak internet sektöründe birçok trend olan sektör ilk olarak ABD’de doğdu ve buradan bütün dünyaya yayıldı.

Private shopping sektörü, Avrupa’da popüler olup, daha sonra ABD pazarına gelen nadir sektörlerden birisi.

2011 yılı private shopping sektörü için çok hareketli başladı. Özellikle geçtiğimiz haftalarda, private shopping sektöründe üst üste çok önemli haberler duyuruldu.

Private shopping sektörünü yakından takip edenler ve ABD pazarında neler oluyor diye merak edenler için, 2011 private shopping sektörünün son günlerdeki önemli haberlerini ve gelişmelerini bir araya getirdik.

Mayıs 2011, ABD Private Shopping Sektörü Haberleri

 1. Amazon ABD’de Private Shopping Sitesi Açtı
 2. Geçtiğimiz haftaların en önemli haberlerinden birisi Amazon’dan geldi. 3 Mayıs’ta Amazon, MyHabit.com ile ABD Private Shopping Sektörüne Girdi.

  Amazon, Ekim 2010′da İspanyol BuyVIP.com‘ı 70 milyon euro’ya ($96.5 milyon) satın almıştı.

 3. Vente-Privée ABD Pazarına Girdi
 4. Geçtiğimiz haftanın en önemli haberlerinden birisi de Vente-Privée’den geldi. 9 Mayıs’ta Vente-Privée’nin ABD Pazarına gireceği haberini yaptık ve 13 Mayıs’ta Vente-Privée’nin American Express işbirliği ile ABD pazarına gireceği haberi geldi.

 5. Gilt Groupe $138 Milyon Yatırım Aldı
 6. Kasım 2007’den beri yayında olan ve ABD’de private shopping sektörünün öncüsü olan Gilt Groupe geçtiğimiz günlerde (9 Mayıs) 138 Milyon Yatırım Aldı.

Avrupa’da ve Türkiye’de ağırlıklı olarak “Private Shopping” olarak geçen bu e-ticaret alanı, ABD’de “private shopping” ya da “flash sale” olarak kullanılıyor.

2011 yılında, sektörden başka önemli bir haber de HauteLook‘dan gelmişti.

Şubat 2011’de, ABD’de perakende sektörünün önemli markalarından birisi olan Nordstrom, private shopping sektöründe önde gelen oyunculardan birisi HauteLook‘u 270 milyon dolarlık hissesi karşılığı satın aldı.

Bu yazıda son haftalarda ABD’deki private shopping sektöründeki önemli haberleri bir araya getirmekte fayda gördük. Önümüzdeki dönemlerde de gerek Türkiye’de gerekse yurtdışındaki private shopping sektörü ile ilgili haberlerimiz ve inceleme yazılarımız devam edecek.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Yorumlar

 1. Merabalar Ahmet Bey Yakında Türkiye Pazarına Private shopping ve Sizin tabirinizle Dünyada Moda(kesinlikle Fırsat sitesi değil) bir alışveriş konsepti ile yayında olacağız. Ülkemizdeki marka olmus 2 private shopping Firmasına Ürün veren Markalar olarak bizlerde yakın zamanda Bu alanda hizmet vermeye başlıycağız. Bununla ilgili detayları ileride sizinlede paylaşmak isteriz, saygılar.

 2. Muhammed der ki:

  Ahmet Abi Elazığ’dan Büyük ve Yakın Bir Takipçin Olarak Bu Güzide Bilgiler İçin Çok Teşekkür Ederim…

Fikrini söyle

*