19 Aralık 2018

İkinci Çeyrekte ABD Online Ticareti %17.5 Arttı

ABD Ticaret Bakanlığının paylaştığı verilere göre, ABD online ticareti 2011’in ikinci çeyreğinde 2010 yılı ikinci çeyreğine kıyasla %17.5 artış gösterdi.

Online alışverişin 47.5 milyar dolara ulaştığını ileten Ticaret Bakanlığı, bunun toplam alışveriş tutarının %4.6’sına denk geldiğini de ekledi. Bu oran şimdiye kadar gerçekleşen en yüksek oran.

Otomobil, benzin, süpermarket ve yemek alışverişleri toplam alışverişlerin dışında tutulduğu takdirde ise, online alışverişler toplam alışverişlerin %8.4’üne denk geliyor. Geçen senenin ikinci çeyreğinde bu oran %7.3 idi.

comScore, Ağustos başında yaptığı açıklamada ABD ikinci çeyrek online satışlarının 37.5 milyar dolara denk geldiğini belirterek bu rakamın 2010 ikinci çeyreğinin %13.6 yukarısında olduğunu iletmişti.

comScore verilerini online alışveriş yapan 1 milyon ABDli tüketici ile gerçekleştirirken, ABD Ticaret Bakanlığı araştırmasını ABD’de hizmet veren 11.000 mağazanın çeyreksel verilerini ele alarak oluşturuyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*