19 Aralık 2018

ABD Web Trafiğinin %7’si Mobil Cihazlardan

comScore tarafından yayınlanan bir araştırmaya göre, tüketicilerin internete ulaşım alışkanlıkları hızla değişiyor.

Amerikan web trafiğinin neredeyse %7’sinin mobil cihazlardan geldiğini belirten comScore Pazarlama Başkan Yardımcısı Andrew Lipsman, %7’lik oranın göz ardı edilemeyecek kadar yüksek olduğunu belirtiyor.

Cep telefonlarından gelen trafiğin, toplam trafiğin %4.6’sını oluşturduğunu belirten Lipsman, tablet bilgisayarların %1.8’lik bir paya ulaştığını, internete bağlanabilen oyun konsollarının ise %0.3’lük paya sahip olduklarını belirtiyor.

iPad’lerin yüksek satış oranlarına dikkat çeken Lipsman, artık herkesin akıllı telefonları tercih ettiğini de ekleyerek, internet üzerinden iş yapmak isteyen herkesin bu oranları dikkate alması gerektiğini belirtiyor.

Haber, bilgi, spor, emlak ve sağlıkla ilgili büyük web sitelerine mobil cihazlar üzerinden gelen trafik üzerinden yapılan araştırmada, online mağazaların hedefledikleri pazara göre müşterilerine ulaşabilme yöntemlerinin ne kadar önem kazandığının altı çiziliyor.

Araştırmada iPad’in ABD’de bilgisayar üzerinden gelmeyen web trafiğinin %21.8’ine, Android tabletlerin %0.6’sına, diğer bütün tabletlerin ise toplamda %0.1’lik bir paya hakim oldukları belirtiliyor. Android cep telefonlarının, bilgisayar dışı trafiğin %35.6’sına hakim oldukları belirtilirken, iPhone’un oranı %23.5, diğer akıllı telefonların toplam oranı ise %6.7 olarak belirtiliyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Geribildirimler

  1. […] ABD Web Trafiğinin %7′si Mobil Cihazlardan […]

Fikrini söyle

*