18 Kasım 2018

ABD’de Black Friday Online Satışları 816 Milyon Dolar

Dünkü yazımızda ABD’deki alışveriş çılgınlığının birçok web sitesinin yetersiz kalıp çökmesine neden olduğunu iletmiştik. comScore tarafından yayınlanan araştırma ise, Şükran Günü ve hemen ertesindeki Black Friday alışveriş çılgınlığını rakamları ile gözler önüne seriyor.

Raporda tatil ve hediye sezonunun başlaması ile beraber Kasım ayı başından bu güne kadar 12.7 milyar dolarlık online alışveriş yapıldığı belirtilirken, bu rakamın geçen seneye kıyasla %15 yukarıda olduğu paylaşılıyor.

Sadece Black Friday’de (Kasım 25) gerçekleşen online alışveriş miktarı ise 816 milyon dolar.

Bu sene boyunca en fazla online alışveriş yapılan gün olarak belirlenen 25 Kasım’daki online harcamalar, geçen sene yapılanın %26 yukarısında. Yani görünen o ki, tüketiciler bu sene ekonomik kaygılarını azaltmış durumdalar.

Şükran Günü online alışveriş tutarının da geçen seneye oranla artış gösterdiği belirlenirken, bu seneki online alışveriş tutarının 479 milyon dolara ulaştığı açıklanıyor.

ABD’de gözler şimdi de geçen senenin en fazla online alışveriş yapılan günü olan Cyber Monday’a yani bugüne çevrilmiş durumda. comScore tarafından belirtildiğine göre, geçen sene Cyber Monday’da 1 milyar dolarlık online alışveriş yapıldı.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*