11 Aralık 2018

ABD’de Büyük Başarı Yakalayan Fab.com Avrupa Yolunda

Kısa sürede yakaladığı üye sayısı ile dikkatleri üzerine çeken, kuruluşunun 6. ayında ise 40 milyon dolar yatırım alarak hedeflerinin çok daha büyük olduğunu gösteren Fab.com Avrupa yolunda.

Farklı tasarımcılar tarafından hazırlanan ev eşyalarını günlük indirimlerle üyelerine sunan Fab.com, Ocak ayında yatırımının hemen ardından gerçekleştirdiği bir satın alım ile tasarım moda ürünlerini de kullanıcılarına sunmaya başlamıştı.

Firmanın yeni atağı yine bir satın alım, ama satın alınan firma bu kez Avrupa’dan. Fab.com, Almanya’da kendisi ile neredeyse aynı hizmeti sunan Bamarang.de sitesinin kurulmasının ardından henüz 3 hafta geçmeden, Almanya’nın en büyük kısa süreli indirim sitelerinden Casacanda‘yı satın aldığını açıkladı.

Satın alımın 11 milyon dolar civarında hisse karşılığında gerçekleştiği paylaşılırken, 250.000 üyesi ve ayda ortalama 15.000 adet sipariş rakamı ile Casacanda’nın isminin Fab.de olarak değiştirildiği belirtildi.

Almanya, Avusturya ve İsviçre’de hizmet sunan Casacanda’nın henüz 5 ay önce kurulduğu ifade edilirken, Fab.com yetkilileri 2012’de satışlarının %10 ile 20’si arasının uluslararası sulardan gelmesini planladıklarını açıkladılar.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*