16 Kasım 2018

ABD’de Ekitap Satışları Basılıyı Geride Bıraktı

Amazon tarafından piyasaya sürülen Kindlelarla beraber günden güne popülerleşen ekitaplar, tablet bilgisayarların kullanımının artışı ile ABD’de ilk defa basılı kitap satışlarını geride bıraktılar.

Association of American Publishers (AAP) tarafından 1189 kitap basım firması ile yapılan araştırmaya göre, çocuk kitapları hariç olmak üzere 2012’nin ilk çeyreğinde online kitap satışları basılı kitap satışlarını ilk kez geride bıraktı.

Yetişkinlere yönelik ekitap satışlarının 2012’nin ilk çeyreğinde 282.3 milyon dolara yükseldiğini açıklayan AAP, bu rakamın geçtiğimiz senenin aynı çeyreğinin %28.4 yukarısında olduğunu açıkladı.

Çocuklara yönelik ekitap satışlarında ise bir önceki seneye oranla %233’lük bir artış olduğunu paylaşan AAP verilerine göre çocuk ekitap satış rakamı 2012’nin ilk çeyreğinde 64.3 milyon dolara ulaştı.

AAP, basılı kitap satış rakamının ise 2012’nin ilk çeyreğinde bir önceki seneye kıyasla %2.7 artışla 229.6 milyon dolara yükseldiğini açıkladı.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Yorumlar

  1. artık ağaçlar kesilmiyecek her şey dijital ..

Fikrini söyle

*