20 Kasım 2018

ABD’de Her 3 Kişiden 1’i Tatil Alışverişini İnternetten Yapıyor

RetailMeNot.com‘un yaptığı son araştırmaya göre, ABD’de online alışveriş yapan kullanıcıların yaklaşık üçte biri tatil alışverişlerini internetten yapıyor. Online kupon sitesi RetailMeNot’ın araştırması 16 – 20 Ağustos tarihleri arasında 1005 yetişkinin verileri göz önünde bulundurularak ortaya çıktı.

Tatil alışverişlerini online olarak yapmayan %59’luk bir kesim ise alışverişlerini offline mağazalardan yapmayı tercih ediyor. Geri kalan %10’luk kesim ise tatil için her hangi bir alılşveriş yapmadıklarını söylüyor.

Araştırmada ortaya çıkan sonuçlardan biri de, katılımcıların %39’unun Kasım’dan önce tatil alışverişlerini online olarak yapmayı planladıkları ortaya çıktı. Bunun yanında hediye arayışına kadınların erkeklerden önce başladığı da çıkan sonuç bir diğeri. Katılımcıların sadece %15’lik bir kesimi alışveriş yapmak için Şükran Günü’nden sonraki Pazartesiye kadar bekleyeceklerini söylüyor. Pazarlamacılarda kullanıcıları, iş bilgisayarlarını kullanarak Siber Pazartesi günü (Şükran Günü’nden sonraki Cuma’dan sonra gelen Pazartesi) tatil alışverişleri için araştırmalar yapmaya teşvik ediyor.

Araştırmaya katılanların %71’i tatil alışverişi yapmak istediklerini; fakat ekonominin ve ekonomik şartların kötüye gitmesinden dolayı bu duruma pek iyimser bakmadılarını, yüzde 26’lık bir kesimin ise tatil için gerekli ihtiyaçların hepsini karşılayacaklarını söylüyor. Geriye kalan %3’lük bir kesim ise ekonominin gayet iyi bir durumda olduğunu düşünüyor.

ABD’de yaklaşan Paskalya dönemi öncesi ekonomik koşullar kullanıcıların kafasında tereddütler yaratsa da, online alışveriş sektörünün bu dönemde de hareketli olması bekleniyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*