18 Kasım 2018

ABD’de Küçük ve Orta Ölçekli Şirketler de Mobile Yatırım Yapıyor

Mobil Cihaz Kullanımı
2013’ün mobilin yılı olacağına dair ön görüler, büyük şirketleri mobil ticarete yönelmesinde etkili olmuştu ve bu yatırımlar meyvelerini vermiş olsa ki 2013’ün ilk çeyreğinde ABD’de mobil ticaret %31’lik bir artış gösterdi.

Büyük şirketler, mobil denizinden faydalanırken, küçük ve orta çaplı şirketler biz de buradayız demeye başladılar ve mobil alanlar üzerinde yatırımlar yapmaya başladı. Constant Contact’ın yaptığı araştırmaya göre bu şirketlerin %66’sı mobil teknolojileri kullanmaya başladı.

Mobil site ve mobil uygulama üzerine yoğunlaşan şirketler akıllı telefon ve tablet kullanıcılarına ulaşmak için bu geliştirmeleri yapıyorlar. Tüketicilerin mobil cihazlar üzerinden markaların internet sayfalarını ziyaret etmelerinden dolayı mobile optimize edilmiş internet sitelerinin önemi son dönemlerde oldukça arttı.

Araştırmada öne çıkan bilgiler arasında küçük ve orta ölçekli şirketlerin %73’ü sosyal medya pazarlama stratejilerinden yararlanırken, %71’i e-posta pazarlamadan yararlanıyor. Sosyal ağlarda kendine yer edinenlerin oranı %44’ken, bu şirketlerin %34’ü internet sitelerini mobile optimize etmiş.

Tüketicilerin, mobil cihazlar üzerinden e-posta ve sosyal medya hesaplarına ulaşmaya başlamasıyla akıllı telefon ve tablet kullanım oranları artmaya başladı ve küçük şirketler de kullanıcıların bu eğilimlerini fark ederek, yeni stratejiler geliştirerek şirketlerini mobile adapte etmek için kolları sıvadılar.

Bu şirketlerin %82’si takvim ve zaman yönetim uygulamalarını kullanmaya başlarken, %74’lük bir bölümde mobil cihazları üzerinden iletişim uygulamalarını kullanmaya başladı. %52’lik bir kesim GPS ve harita uygulamalarını etkin bir şekilde kullanırken, %44’ü de mobil cihazları üzerinden finans uygulamalarını tercih ediyor. Mobil cihazların hayatımıza yoğun bir şekilde girmesiyle olmazsa olmaz denebilecek mobil uygulamalar da şirket çalışanlarının bir zorunluluğu haline gelebiliyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Yorumlar

  1. 2013’ün mobilin yılı olacağı söyleniyor, faydalı bir yazı olmuş, elinize sağlık..
    2013 yılı için dijital pazarlama tahminlerini aşağıda bulabilirsiniz..
    http://dijitalpano.wordpress.com/2012/12/20/2013-icin-dijital-pazarlama-tahminleri/

Fikrini söyle

*