19 Kasım 2018

ABD’de Kullanıcıların %6’sı Mağaza İçinde Akıllı Telefonunu Kullanıyor

Mobil alışveriş
Showrooming, fiziki mağazaların çoğunlukla şikayetçi olduğu bir durum olsa da yapılan araştırmalar henüz, bu kavramın tam olarak kullanıcılar arasında oturmamasından dolayı fiziki mağazaların showrooming’i kendi avantajlarına dönüştürebileceğini gösteriyor.

ABD’de xAd, Telemetrics ve Nielsen tarafından gerçekleştirilen 2nd Annual US Mobile Path-to-Purchase araştırmasına göre akıllı telefon satın alanların %77’si alışverişlerini fiziki mağazalarda gerçekleştiriyor ve mobil cihazlarıyla internetten daha ucuz bir ürün aramayı tercih etmiyor.

Araştırmaya göre, mağaza içinde mobil cihazını kullananların oranı %6’larda ve bu %6’lık bölümde yer alan her üç kişiden sadece biri mobil cihazını internette araştırma yapmak için kullanıyor.

Tüketicilerin mobil cihazlara yeni adapte olmalarından dolayı, mobil cihazların mağaza içindeki kullanım oranın düşük olmasının hem fiziki hem de online perakendecilerin yararına olabileceğini belirten xAd Pazarlama Müdür Yardımcısı Monica Ho, eğer bu iki taraf da kullanıcıları mobil cihaz kullanımına doğru bir şekilde yönlendirirlerse showrooming kavramının markalara katkısı olacağını dile getiriyor.

Mobil cihazlarını fiziki mağazalarda kullanan akıllı telefon sahiplerinin en çok ziyaret ettikleri kategoriler ise %7,1 ile elektronik, %6,7 ile yiyecek içecek, %6,6 ile ev dekorasyon ürünler ve %4,7 ile kıyafet, güzellik ve kişisel bakım ürünleri geliyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*