22 Kasım 2018

ABD’li Özel Alışveriş Kulübü Gilt, Fiziki Mağazasını Açıyor

Gilt fiziki mağaza
ABD’nin en popüler özel alışveriş sitelerinden biri olan Gilt, 2007’de kadın giyim ve aksesuarları satmak üzere açıldı ve sonrasında erkek giyim, otel rezervasyon ve gurme yemek üzerine farklı dallarda da hizmet vermeye başladı.

Başarılı girişim şimdi de geçici bir fiziki mağaza açmak için hazırlıklarını sürdürüyor. Bu ayın sonlarına doğru açılması beklenen fiziki mağazanın, özel tasarım ürünleri %90’a varan indirimle buradan satışa sunacağı belirtiliyor.

Louisville, Kentucky’de açılacak olan Gilt’in mağazası 28 Haziran ile 28 Temmuz arasında açık kalacak. Bu mağazanın bu bölgede açılacak olmasının sebebi ise Gilt Groupe’un 2010’da açılan en büyük dağıtım merkezinin burada bulunuyor olması.

Gilt.com Designer Outlet adını alacak mağazayla bölgedeki yerel tüketicilere daha iyi bir hizmet sunmak istediklerini belirten Gilt.com Tedarik Yönetimi Sorumlusu Christpoher Halkyard, Louisville’deki varlıklarını da artırmak istediklerinin üzerinde durdu.

Son dönemlerde birçok e-ticaret firması fiziki mağaza açarak online alışveriş yapmayan tüketicilere de ulaşmak için çalışmalar yapıyor. Bunların en son örnekleri olarak Almanya’da fiziki mağaza açmaya hazırlanan Fab.com ve 6 farklı yerde mağazası bulunan Bonobos gösterilebilir. Bunların yanı sıra geçtiğimiz yıl açılan ve New York’ta hizmet vermeye başlayan Story, e-ticaret sitelerine 4 ile 8 hafta arasında fiziki mağaza kiralayarak, markaların fiziki ortamda varlık göstermesine olanak sağlıyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*