18 Kasım 2018

ABD’li Tüketiciler Tatil Döneminde Online Alışverişi Neden Tercih Ediyor?

a_4x-horizontal
ABD’de tatil sezonun yaklaşmasıyla beraber tüketicilerin online kanallara olan ilgisi de daha çok artmaya başlıyor. Daha önce yapılan araştırmalar da Kara Cuma’daki online satışların bu sene daha da artacağına değiniyordu.

Ebates.com’un 1000 katılımcıyla yaptığı araştırmaya göre ABD’li tüketicilerin yüzde 84’ü mağazaya gitmek yerine online alışveriş yapmayı tercih ediyor. Tüketiciler özellikle tatil dönemlerinde yoğun trafiğe girmemek, park yeri bulma derdi ve mağazalardaki kalabalığa maruz kalmamak için internetten alışverişe yöneldiklerini belirtiyor.

Yüzde 60’lık bir kesimin alışveriş merkezlerindeki kalabalıktan kurtulmak için online alışveriş tercih etmesinin yanı sıra yüzde 51’lik bir bölüm ise evden çıkmak istemedikleri için internet üzerinden tatil alışverişlerini yapacakları da araştırmada ortaya çıkan bilgiler arasında yer alıyor.

Ücretsiz teslimattan dolayı internetten alışverişi tercih edenlerin oranı ise yüzde 40 seviyelerinde. Trafiğe girmemek için e-ticarete yönelen yüzde 46’lık kesimin dışında yüzde 49’luk bir bölüm ise daha elverişli buldukları için online kanallara yöneliyor.

Kara Cuma’nın hemen ardından gelen Siber Pazartesi de tüketicilerin online alışverişe yönelmelerinde büyük bir etken; çünkü Siber Pazartesi’nde birçok online perakendeci büyük indirimlere giderek, düzenledikleri kampanyalarla satışlarını artırmayı hedefliyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*