12 Aralık 2018

2012’ye Kadar ABD’li Tüketicilerin Yarısı Online Kupon Kullanacak

Online alışverişin yaygınlaşması ile önceleri gazete ya da dergilerdeki basılı kuponları kullanan Amerikalı tüketiciler artık online kuponlara rağbet ediyor.

eMarketer yaptığı bir araştırma ile bu bilgiyi rakamlara dökmüş.

eMarketer raporuna göre online kupon kullanımı Amerika’da bu yıl %5.5 artacak.

Raporda 2012 Ocak 1’e kadar online kupon ve indirim kodu kullanmış olan Amerikalıların sayısı 83.6 milyondan 88.2 milyona yükselecek.

Aşağıdaki grafiğe göre 2005 yılından 2011 yılına kadar Amerika’daki online kupon kullanımı neredeyse 2 katına çıkmış durumda.

eMarketer Analisti Jeffrey Grau, online alışveriş yapan müşterilerin alışverişleri öncesi kupon araştırmayı alışkanlık haline getirdiğini, online alışveriş yaygınlaştıkça online kupon ve indirim kodu kullanımının da yaygınlaşacağını iletti.

Grau, online kupon ve indirim kodu araştıran ve kullanan kesimin ekonomik olarak iyi durumda, iyi eğitimli ve çoğunlukla 55 yaşın üstü bir kesim olduğunu ekleyerek, bu verinin promosyon kampanyaları için hedef kitleyi bilmek açısından önemli olduğunu ekledi.

eMarketer’a göre 2013 sonuna kadar 96.8 milyon Amerikalı online kupon ve indirim kodlarını kullanacak. Firma 2013’ten sonra kupon ve indirim kodu kullanımında yavaşlama olacağını, çünkü o zamana kadar online kupon kullanmayı isteyecek olan kesimin zaten kullanmaya başlamış olacağını iletiyor.

Araştırma şirketi, raporu oluşturan tahmini rakamları online kupon ve kod kullanımını takip eden firmalardan alınan verilerle oluşturduklarını iletti.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*