14 Aralık 2018

ABD’nin En Büyük 50 Web Sitesi Açıklandı

comScore, Nisan 2011 için ABD’nin en büyük 50 web sitesini açıkladı. 2011 Nisan ayı ziyaretçi sayılarına göre oluşturulan listede Royal wedding (Kraliyet Düğünü) nedeniyle ziyaretçi sayısı artan eğlence/magazin siteleri ve Dünya Günü ile birlikte sıralamada hızla yükselen çevre ve doğa siteleri dikkat çekti.

Trafiği En Çok Artan Site Kategorileri

Mart 2011’e kıyasla ziyaretçi sayısında en büyük artış gösteren siteler %32’lik yükseliş ile çevre siteleri. Lüks tüketim, aksesuar ve mücevher satışı yapan online mağazaların ziyaretçi kitlelerinde %6’lık bir atış yaşanırken, online film kiralama/seyretme sitelerindeki artış %5 olarak belirlendi.

ABD Top 50 Web Sitesi

ABD’nin En Büyük 50 Web Sitesi sıralamasında ise başı 187.5 milyon ziyaretçi ile Yahoo siteleri çekiyor. Yahoo’yu Microsoft, Google ve Facebook takip ediyor.

Online mağazalar arasında listenin en yukarısında 8 numara ile Amazon siteleri bulunuyor. Ebay 63 milyon ziyaretçi ile 16. sırada. Walmart 32 milyon ziyaretçi ile 30. sırada. Netflix Mart ayına göre 6 basamak yükselerek 28.6 milyon ziyaretçi ile 36. sırada bulunuyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Yorumlar

  1. Yahoo ciddi bir atak içinde gibi görünüyor.

  2. Niche seçimleri için Amerikada’ki büyük siteleri takip etmekte çok büyük fayda var.

Fikrini söyle

*